Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Aktuálně 2018

Archiv | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

27.1.2018Sobotu zahájili dorostenci a junioři

Sobotní program Hustopečského skákání Agrotec 2018 startoval v devět hodin ráno prezentací výškařů. Poté se na rozběžišti objevilo 15 závodníků kategorie dorostenci a tři z kategorie junioři. Zahájení hlavního dne světového mítinku patřilo jim. Rekord Hustopečského skákání v dorostencích je 208 cm. V roce 1999 tuto výšku překonal Jiří Křehula a v roce 2016 Andu Nuh. Juniorský rekord je neuvěřitelných 230 cm, což se v roce 2003 podařilo Jaroslavu Bábovi.

27.1.2018Následovaly dorostenky, juniorky a ženy B

Dorostence a juniory vystřídaly na rozběžišti dívky soutěžící ve stejných kategoriích a navíc výškařky závodící v kategorii ženy B. Kromě českých a slovenských závodnic se na startovní listině objevily atletky z Velké Británie.

27.1.2018Závěr kategorie muži B patřil Bubeníkovi

Startovní listina kategorie muži B nabízela napínavou podívanou. Favority byli Ryan z Velké Británie, Nuh z Qataru, Bubeník a Beer ze Slovenska. Výšku 206 cm se pokoušelo zdolat devět závodníků. Na 212 cm skončil Ryan a tak byl závěr kategorie čistě slovenský, na výšku 219 nastupovali Beer a Bubeník.

26.1.2018Grabarz se zranil, vycestuje pouze Lysenko

Smutné zprávy pro pořadatele Hustopečského skákání přišly z Velké Británie a Ruska. Jeden z největších favoritů letošního ročníku Hustopečského skákání Robbie Grabarz z Velké Británie si zranil oko a musel do nemocnice. Toto zranění mu neumožňuje start ani v Hustopečích, ani Třinci. Vyžádá si minimálně sedmidenní léčbu a poté se rozhodne, zda Robbie Grabarz bude pokračovat v halové sezóně.

25.1.201819. ročník zahájil závod mladších žákyň

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 v 9.00 hodin odstartoval 19. ročník Hustopečského skákání Agrotec 2018. V Městské hale Hustopeče odstartovaly výškařský mítink závody mladších žákyň. O vítězství bojovalo 23 dívek a závody začaly na výšce 100 cm. Soutěž skončila na výšce 155 cm, která se zároveň stala osobním rekordem Venduly Zemčíkové z SK Atletika Hustopeče

6.2.2018Hustopečské skákání v České televizi

Výškařský mítink Hustopečské skákání Agrotec 2018 má za sebou 19. ročník. Díky své unikátnosti a kvalitě se opět zařadil mezi velmi sledované závody. Reportáž o souboji výškařů v Hustopečích odvysílala ve čtvrtek 1. února Česká televize a články se objevily v řadě dalších médií.

27.1.2018Soutěž ženy A skončila na výšce 193 cm

Úderem páté hodiny začalo slavnostní zahájení hlavní soutěže žen, kategorie A. Adrenalinovou atmosféru umocnily děti z taneční skupiny Danceversity Hustopeče. Tanečníci se věnují populárnímu stylu disco dance, který je založený především na hbitosti a energii. Poté se slova ujali moderátoři a shrnuli historii, současnost i budoucnost mítinku Hustopečské skákání Agrotec 2018. Krátké proslovy přednesli i ambasador Tomáš Janků, starostka města Hana Potměšilová a hlavní sponzor akce.

26.1.2018Juška ambasadorem i patronem místních atletů

Náš současný nejlepší skokan do dálky Radek Juška, pocházející z nedalekých Staroviček, začal se sportem právě v Hustopečích na zdejší Základní škole na Komenského ulici. V tomto roce se sem po letech znovu vrátil, aby navštívil mj. i mladé atlety z oddílu SK Atletika Hustopeče. Ti mají svou základnu právě na této škole

25.1.2018Dopoledne zakončil závod ml. žáků

Po mladších žákyních nastoupili na plochu mladší žáci. Tento rok závodilo pouze sedm atletů. Laťka začala na výšce 110 cm a přes výšku 140 cm se dostali čtyři závodníci. Vítězem se stal David Kovář z oddílu BYAC Brno, který si na výšce 156 cm zopakoval svůj osobní rekord.

24.1.2018Míša Hrubá: Loni jsem si splnila všechny cíle

Naše nejlepší výškařka současnosti Michaela Hrubá získávala v loňském roce jedno cenné umístění za druhým. Vrcholem byla určitě obě finále na největších akcích roku. Nejprve v Bělehradě vybojovala pěkné šesté místo a poté se probojovala i do finále na MS v Londýně, kde nakonec skončila jedenáctá. A protože její bydliště je v Jihomoravské metropoli Brně, očekávali mnozí atletičtí fanoušci, že se po roční pauze objeví opět ve startovní listině Hustopečského skákání. Bohužel ji tam však nenajdete.

23.1.2018Výškařský týden začal Hustopečskou laťkou

Tradiční úvod výškařského maratónu v Hustopečích obstarala Hustopečská laťka. Před začátkem 19. ročníku Hustopečského skákání dostaly prostor ve sportovní hale děti z hustopečských škol a atletického oddílu. Soutěžily v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost. „Je to halový přebor města Hustopeče. Sešlo se kolem 60 závodníků, kteří se dnes mohou kvalifikovat na Hustopečské skákání,“ uvedl pořadatel Zbyněk Háder

6.2.2018Soutěž týmů vyhrál fialový tým

Novinkou letošního ročníku Hustopečského skákání Agrotec 2018 byla soutěž týmů, která vznikla díky opětovnému spojení dvou výškařských mítinků - Hustopečského skákání a Beskydské laťky v Třinci – do série s názvem Třinecké železárny a Moravia Steel HJ Grand Prix Agrotec 2018. Oba závody patří mezi nejlepší specializované atletické mítinky na světě a letos nabídly divákům téměř totožnou sestavu závodníků a vždy dva muži a dvě ženy vytvořily jedno čtyřčlenné družstvo, které bojovalo o celkové vítězství a nebývale štědrou finanční prémii 6000 USD.

27.1.2018Lysenko zaútočil na rekord Hustopečského skákání

V sedm hodin večer byla slavnostně zahájena velmi očekávaná soutěž kategorie muži A. Publikum bylo představeno 12 špičkových výškařů z celého světa a startovka byla plná známých jmen, které mají na Hustopečském skákání bohatou minulost, např. Tamberi, Bednarek, Rivera, Kandu, Baker či jediný český reprezentant Bába. Základní výšky sloužily výškařům k rozehřátí a diváci s jásotem skandovali. Mnoho z nich mělo v závodě svého favorita.

26.1.2018Křehula je rád, že „jeho“ mítink stále existuje

Když v roce 1998 začala na českém atletickém nebi vyrůstat nadějná výškařská hvězdička jménem Jiří Křehula, začal v hlavách několika zainteresovaných lidí vznikat nápad, na zorganizování výškařského mítinku v Hustopečích odkud Jirka pocházel. A o rok později se z myšlenky stala skutečnost.

25.1.2018V soutěži st. žákyň startovalo 13 dívek

Díky malému počtu závodníků v kategorii ml. žáků začala soutěž starších žákyň ještě před polednem. Svůj boj o osobní rekordy a umístění na prvních příčkách svádělo 13 závodnic. Dívky nakonec nepokořily výšku 160 cm.

24.1.2018Po dvou letech opět spolu

Tisková zpráva (23.1.2018) Dva nejvýznamnější výškařské mítinky v České republice Hustopečské skákání (19.ročník) a Beskydská laťka v Třinci (26.ročník) se po dvouleté odmlce opět spojí do série s názvem Třinecké železárny a Moravia Steel HJ Grand Prix Agrotec 2018. Oba závody patří mezi nejlepší specializované atletické mítinky na světě a letos nabídnou divákům v obou městech neobvyklou soutěž družstev. V Hustopečích i Třinci se představí téměř totožná sestava závodníků a vždy dva muži a dvě ženy vytvoří jedno čtyřčlenné družstvo, které bude bojovat o celkové vítězství a nebývale štědrou finanční prémii 6.000 USD. O pořadí šesti družstev rozhodne součet výkonů všech členů družstva v obou závodech dohromady. Pořadatelé věří, že takto ještě více zatraktivní oba mítinky.

23.1.2018Ambasadoři Hustopečského skákání 2018

Role ambasadorů je na Hustopečském skákání tradicí. Každý rok se v této roli představují významní závodníci z regionu nebo také ti, kteří mají k hustopečské atletice blízký vztah. V letošním roce to bude tato trojice:

15.1.2018Hustopečská laťka už ve čtvrtek 18. ledna

Tradiční úvod výškařského maratónu v Hustopečích obstará ve čtvrtek 18. ledna 2018 Hustopečská laťka – přebor města Hustopeče ve skoku vysokém v hale. Ještě než začnou ostré boje na 19. ročníku Hustopečského skákání, dostanou tak prostor v Městské sportovní hale děti z hustopečských škol a atletického oddílu, aby bojovaly nejen o titul městského přeborníka, ale také o možnost zúčastnit se Hustopečské skákání.

25.1.2018První den závodu završili starší žáci

Čtvrteční program Hustopečského skákání Agrotec 2018 ukončila soutěž starších žáků. V poslední kategorii se představilo 17 závodníků a pět výškařů skákalo mimo soutěž. K výšce 181 cm se dopracovali pouze dva závodníci: Radim Mlečka a Jakub Kopeček a ani jeden z nich ji nepokořil.

23.1.2018Mezi čestnými hosty řada medailistů z OH a MS

Hustopečské skákání si nenechává každoročně ujít Spousta zajímavých sportovních osobností z let současných i minulých. Letošní rok není výjimkou. Pojďme se podívat na to, s kým se můžeme (mimo ambasadorů) v hustopečské sportovní hale v sobotu 27.ledna potkat.

15.1.2018Na Hustopečské skákání letos zadarmo

Pořadatelé Hustopečského skákání se letos rozhodli, že nebudou vybírat na této akci žádné vstupné. Umožní tak široké sportovní veřejnosti zažít jedinečnou atmosféru této vrcholné sportovní akce v našem městě.

23.1.2018Pohár Českého klubu olympioniků pro vítězku

Hustopečské skákání je úzce spjato se jménem naší olympijské vítězky z Mexika 1968 Mileny Rezkové – Hübnerové. Tento přední světový mítink se od roku 2016 koná jako její memoriál. V loňském roce se Český klub olympioniků rozhodl, že bude každoročně udělovat vítězce kategorie žen zlatý pohár. „Milena byla výjimečná osobnost, kterou měl každý rád. Klub českých olympioniků chce proto takto uctít její památku a zároveň připomenout všem jejím následovnicím, jak skvělá žena to byla. Milena je stále vzorem pro dnešní mládež nejen u nás, ale i v celém světě.

10.1.2018HS 2018: soutěž družstev a zvučná jména

Nejvýznamnější sportovní událost v Hustopečích - 19. ročník mezinárodních halových závodů ve skoku vysokém Hustopečské skákání Agrotec 2018 se nezadržitelně blíží. Ve dnech 25. a 27. ledna se v Městské sportovní hale sejde opět výškařská elita celého světa. Pořadatelům se daří startovní listinu plnit zvučnými jmény a tak tato akce slibuje opět skvělý sportovní zážitek.

31.1.2018Jaké bylo Hustopečské skákání Agrotec 2018?

Už 19. ročník výškařského mítinku Hustopečské skákání Agrotec 2018 hostily Hustopeče poslední lednový týden. Do městské haly se pořadatelům opět podařilo přivézt výškařského hvězdy z celého světa a s jejich pomocí připravit divákům napínavou atmosféru plnou emocí. Přinášíme vám reportáž mapující dvoudenní výškařskou událost.

4.1.2018Rekordman Tamberi se po roční pauze vrací

Začátek roku 2018 bude v Hustopečích opět patřit světové atletice. Již podevatenácté se do našeho města sjedou nejlepší skokané do výšky na tradiční halový mítink Hustopečské skákání Agrotec 2018. A znovu zde nebudou chybět atleti, které známe z Mistrovství světa, Evropy i z olympijských her. Tradičně dvoudenní závod zahájí ve čtvrtek 25. ledna 2018 v Městské sportovní hale závody mladých atletů v žákovských kategoriích. Hlavní závod je pak naplánován na sobotu 27. ledna 2018.