Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Aktuálně 2017

Archiv | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

4.2.2017Zranění Bába a Baker se omluvili

Tisková zpráva č. 2 doplnění (3.2.2017) Očekávaný souboj mezi naším nejlepším závodníkem posledních let Jaroslavem Bábou a britským skokanem Chrisem Bakerem se na Hustopečském skákání letos bohužel neuskuteční. Pořadatelům přišly během jednoho dne hned několik omluv závodníků. Jaroslav Bába měl nehodu, upadl a zranil si oko.

6.2.2017Hustopečské skákání: nejlepší momenty

V sobotu 4. února se konaly hlavní závody Hustopečského skákání 2017. A všichni, kdo přišli do sportovní haly, zažili den plný nečekaných zvratů a perfektní atmosféry. Podívejte se na krátký sestřih těch nejemotivnějších okamžiků a těšte se na podrobnou reportáž s konečnými výsledky a rozhovory.

4.2.2017Dorostenci a junioři zahájili druhý den

Druhý den Hustopečského skákání odstartoval kategorií dorostenci a junioři. Dorostenců nebylo mnoho, soutěžili mezi sebou čtyři výškaři

2.2.2017Skákání odstaroval závod ml. žákyň

Ve čtvrtek 2. února v 9.00 hodin odstartoval 18. ročník Hustopečského skákání. V Městské hale Hustopeče zahájily výškařský mítink závody mladších žákyň. O vítězství bojovalo 19 dívek. Soutěž skončila na na výšce 149 cm.

4.2.2017Dopoledne završily dorostenky, juniorky a ženy

V druhém závodě se představilo celkem 16 sportovkyň v kategoriích – dorostenky, juniorky a ženy B.

2.2.2017Dopoledne uzavíral závod ml. žáků

Po mladších žákyních následoval závod mladších žáků. Zúčastnilo se ho letos 16 chlapců. Jediný skokan, kterému se podařilo zdolat výšku 145 cm byl Daniel Fabikovič z oddílu Břeclav – Slovácká.

4.2.2017V kategorii muži B se utkalo 21 výškařů

Na startovací listině mužů B bylo zapsáno 21 výškařů. Závod trval dlouho a boj o vítězství byl velmi napínavý, celá hala hecovala vítěze Brita Toma Galea, který s přehledem skočil 217 cm

2.2.2017Po poledni se fandilo st. žákyním

Soutěž starších žákyň začala po poledni. Stejně jako minulý rok byla velmi napínavá, kvůli pokusu o zdolání rekordu Hustopečského skákání.

4.2.2017Vítězkou soutěže žen se stala Morgan Lake

Před pátou hodinou odpolední byl slavnostně zahájen hlavní závod žen – kategorie A. Na zahajovacím ceremoniálu zatancovaly děti ze skupiny Move Around a moderátoři následně probrali historii i současnost výškařského mítinku Hustopečské skákání.

2.2.2017Končilo se skákáním st. žáků

První den Hustopečského skákání uzavřel závod starších žáků. V poslední kategorii jsme mohli vidět 14 závodníků, další čtyři výškaři skákali mimo soutěž

4.2.2017Napínavý závěr 18. ročníku

I hlavní závod mužů kategorie A měl své slavnostní zahájení. 13 závodníků z celého světa se nachystalo na start a někteří z výškařů začínali na výšce 210 cm, kterou hravě překonali.

1.2.2017Mezi ambasadory jsou i Hlavoňová a Juška

Každý podobný mítink jako Hustopečské skákání má své čestné hosty, mezi kterými mají svou specifickou úlohu ambasadoři závodu. Přebírají roli „kmotrů“ závodu a jsou jejich sportovní záštitou. I letos bude mít Hustopečské skákání čtveřici takovýchto ambasadorů. Po loňské premiéře si tuto úlohu zopakují stříbrná medailistka z HMS 1999 a česká rekordmanka ve skoku vysokém Zuzana Hlavoňová a stříbrný z ME 2006 Tomáš Janků. BNaopak poprvé se v této roli divákům v hale představí stříbrný medailista ve skoku dalekém z HME 2015 v Praze Radek Juška, rodák z nedalekých Staroviček a olympijský vítěz ve skoku vysokém OH 1984 Dietmar Mögenburg z Německa. Už dříve jsme Vám představili Dietmara Mögenburga. Nyní Vám přinášíme krátké profily a rozhovory s dalšími dvěma z nich: Radkem Juškou a Zuzanou Hlavoňovou.

1.2.2017Hosty budou Věra Růžičková a David Kostelecký

Setkání legend v Hustopečích pokračuje. Hustopečská městská sportovní hala bude v sobotu 4. února hostit doslova hvězdnou sestavu. Opět k nám přijedou zástupci Klubu českých olympioniků v čele s olympijskými medailisty ve veslování bratry Pavlem a Oldřichem Svojanovským a mistry světa v ledním hokeji Františkem Pospíšilem, Františkem Kaberlem a Josefem Horešovským. Mezi dalšími hosty jsou finalistka OH v Pekingu 2008 Romana Dubnová, stříbrný z juniorského ME ve skoku vysokém Jiří Křehula, který se v Hustopečích narodil a poprvé k nám zavítá i pátý z OH 1956 v cyklistice František Jursa.

1.2.2017Hustopeče uvidí Jungfleisch a Mögenburga

Tisková zpráva č. 2 (1.2.2017) Nejlepší český skokanský mítink zařazený podle All-Athletics.com do elitní desítky světových specializovaných mítinků loňského roku Hustopečské skákání Agrotec 2017 nabídne divákům o víkendu nejen výborně obsazenou soutěž žen a mužů, ale také možnost setkat se s několika olympijskými vítězi v čele s bývalým světovým rekordmanem Dietmarem Mögenburgem. Pořadatelům se dostalo také cti, že jejich mítinku dala záštitu i ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová Ph.D. „Vnímáme to jako ocenění naší dosavadní práce v osmnáctileté historii závodu,“ řekl ředitel závodu Zbyněk Háder.

4.1.2018Rekordman Tamberi se po roční pauze vrací

Začátek roku 2018 bude v Hustopečích opět patřit světové atletice. Již podevatenácté se do našeho města sjedou nejlepší skokané do výšky na tradiční halový mítink Hustopečské skákání Agrotec 2018. A znovu zde nebudou chybět atleti, které známe z Mistrovství světa, Evropy i z olympijských her. Tradičně dvoudenní závod zahájí ve čtvrtek 25. ledna 2018 v Městské sportovní hale závody mladých atletů v žákovských kategoriích. Hlavní závod je pak naplánován na sobotu 27. ledna 2018.

30.1.2017Hustopečské skákání získalo záštitu MŠMT

Velkého uznání pořadatelům mezinárodních závodů ve skoku vysokém Hustopečské skákání Agrotec 2017 se dostalo od nejvyšších představitelů státu i kraje. Záštitu nad 18. ročníkem tohoto závodu převzali ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek.

19.12.2016Hustopečské skákání opět nabídne světovou kvalitu

Už osmnáctou kapitolu napíše začátkem února příštího roku nejkvalitnější halový výškařský mítink v České republice Hustopečské skákání AGROTEC 2017. „Ještě teď máme v paměti nevídanou bitvu z posledního ročníku mezi Italem Tamberim a Britem Bakerem, který znamenal vyrovnání rekordu mítinku 238 cm a současně dva nejlepší výkony na světě,“ vzpomíná na loňský závod ředitel Hustopečského skákání Zbyněk Háder. Stejně kvalitní podívanou chtějí organizátoři nabídnout divákům v Městské sportovní hale i ve dnech 2. a 4.února 2017.

24.2.2017Hustopečské skákání v České televizi

Hustopečské skákání AGOTEC 2017 má za sebou již 18. ročník. Mítink se nastálo zařadil mezi velmi sledované závody. Reportáž o souboji výškařů v Hustopečích odvysílala ve čtvrtek 16. února Česká televize a články se objevily v řadě dalších médiích včetně MF Dnes a regionálního Břeclavského deníku.

30.1.2017Děti soutěžily na Hustopečské laťce

Ve čtvrtek 26. ledna se konal přebor města Hustopeče ve skoku vysokém – Hustopečská laťka. Městská sportovní hala byla plná dětí, které se zde svými dosaženými výsledky mohly kvalifikovat na Hustopečské skákání. Hustopečská laťka je již tradičním závodem, kterého se účastní děti v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost.

30.1.2017Přijede olympijský vítěz Dietmar Mögenburg

Hustopečské skákání je nejen setkáním současné sportovní elity ve skoku vysokém, ale pravidelně jsou divákům představovány legendy této disciplíny. Z těch památných jmenujme například světového rekordmana a olympijského vítěze Javiera Sotomayora, „vynálezce“ flopu Dicka Fosburyho, olympijského vítěze Sergeje Kljugina a v loňském roce evropského rekordmana Patrika Sjöberga. Letos k nim přibude další světová celebrita skoku vysokého olympijský vítěz z Los Angeles 1984 a bývalý světový rekordman Dietmar Mögenburg.

12.1.2017Po roce se do Hustopečí vrací Chris Baker

Tisková zpráva č.1 (12.1.2017) Nejlepší český skokanský mítink zařazený podle All-Athletics.com do elitní desítky světových specializovaných mítinků Hustopečské skákání Agrotec 2017 napíše první únorovou sobotu již svoji 18. kapitolu. A opět po roce se na jihu Moravy sejdou nejen nejlepší světoví atleti, ale také mnoho sportovních osobností a sportující mládež z celé republiky

10.1.2017Hustopečské skákání je mezi desítkou nejlepších

Na začátku roku v rámci nejrůznějších atletických statistik a žebříčků se výrazně prosadil i mezinárodní halový výškařský mítink Hustopečské skákání Agrotec 2016. Nejprestižnější atletický statistický server All-Athletics.com jej v kategorii specializované mítinky zařadil na desáté místo na světě.

10.1.2017Hustopečská laťka - kvalifikace na HS

Ještě než začnou ostré boje na 18.ročníku Hustopečského skákání, dostanou prostor v Městské sportovní hale děti z hustopečských škol a atletického oddílu na tradiční Hustopečské laťce - přeboru města Hustopeče ve skoku vysokém v hale. Tento závod se uskuteční ve čtvrtek 26.ledna 2017 od 9 hodin a bude zároveň i kvalifikací na Hustopečské skákání.