Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Hustopečské skákání je na druhém místě na světě

7.3.2014

Aktuální tabulka hodnocení specializovaných halových mítinků vynesla Hustopečské skákání MOSS logistics 2014 na druhé místo světových tabulek. Hustopečské skákání předčil jen německý Amstadt. Pro srovnání, v loňském roce skončilo Hustopečské skákání na šesté příčce světových tabulek. Statistiky zveřejnil portál all-athletics.com.

Cenné body získaly Hustopeče za výkony sportovců a za hvězdnou obsazenost závodu. To jsou vždy hlavní hodnotící kritéria. Dosažený úspěch ve světové konkurenci je oceněním pro město i pro všechny, jež se podíleli na zdárné organizaci mítinku. Navzdory úspornému finančnímu rozpočtu.

K úspěchu vedla také spolupráce s profesionálními manažery Moravské výškařské tour, jejíž součástí je Hustopečské skákání a Beskydská laťka. Alfonz Juck a Pavel Pruša přivedli do Hustopečí atletickou elitu jako například ruského Alekseye Dmitrika, který v Hustopečích skočil vítězných 232 cm, či jeho krajanku Mariyi Kuchinu, jež kralovala závodu s výkonem 197 cm. O celkové hodnocení mítinku se zasloužily i další hvězdy jako například americké výškařské eso Erik Kynard, či bronzová mistryně světa Švédka Emma Green Tregaro. Oba se stali absolutními vítězi celé Moravské výškařské tour. Příznivci atletiky mohou jejich výkony sledovat na halovém mistrovství světa, které od pátku 7. 3. 2014 hostí polské Sopoty.

Hustopečské skákání se uskutečnilo 1. února 2014 v městské sportovní hale a letos oslavilo již svůj patnáctý ročník. Druhý dílčí závod výškařské tour Beskydská laťka skončil ve světových tabulkách na čtvrtém místě. Třetí místo ve stejné třídě halových mítinků patří německému Cottbusu, i když se specializuje jen na závod žen a mužský skok o tyči.

Dagmar Humpolíková