Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Hustopečské skákání vyhrála Ruska Mariya Kuchinová

1.2.2014

Vítězkou 15. ročníku Hustopečského skákání MOSS logistics 2014 se stala po urputných bojích jednadvacetiletá Ruska Mariya Kuchinová. Ta letos začala sezónu perfektním výkonem – hned dvoumetrovým skokem v Čeljabinsku a je tak jednou z velkých favoritek na HMS v Polsku v březnu.

Své skvělé postavení potvrdila i v Hustopečích. Podařilo se jí zdolat výšku 197 cm, do které ani jednou nezaváhala, všechny pokusy dokonce skočila hned napoprvé a vítězství jí tak náležitě patří.

Osudnou se jí stejně jako Emmě Greenové-Tregarové stala výška 199, ani za bouřlivého povzbuzování diváků, ani po změně taktiky a naprostém tichu, se jí nepodařila zdolat. Rekord Hustopečského skákání z roku 2009 Němky Ariane Friedrichové tak zůstal nepokořen.

Horká favoritka Hustopečského skákání Emma Greenová-Tregarová skončila stříbrná. Stejně jako Kuchinová nezvládla výšku 199. V závodě však jednou zaváhala a to hned na 191 cm, které zdolala až na podruhé. Celkovou vítězkou se proto na pokusy stala Kuchinová. Právě této výškařky se Greenová-Tregarová nejvíce obávala.

Třetí příčka patří s krásnými 194 cm Chorvatce Aně Šimičové. Těsně pod stupni vítězů skončila Bulharka Veneva Venelina – až do 194 cm nezaznamenala ani jeden křížek. 194 cm se jí se jí však pokořit nepodařilo.

Závodu se celkem zúčastnilo 12 atletek z celého světa. Českou republiku zastupovala Magdaléna Nová, která skončila se 180 cm na 11. místě.

Celkovou vítězkou Moravské výškařské tour se stala Emma Greenová-Tregarová. V prvním závodě seriálu, na Beskydské laťce zvítězila. Kuchinová na tomto závodě chyběla.

(Text: Jana Langová, Foto: Tomáš Hájek)

- - -

- - -