Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Druhý den skákání zahájily soutěže dorostu

1.2.2014

Druhý den Hustopečského skákání MOSS logistics 2014 zahájila soutěž dorostenek.

Vítězka Aneta Trávníčková, reprezentantka univerzity Brno, si odnesla zlatou medaili za výkon 172 cm. O centimetr si tak navýšila svůj dosavadní osobní rekord. „Jsem moc spokojená. Navýšila jsem si osobní rekord, který už dost dlouho stál. A to i přes to, že jsem se moc na mítink nepřipravovala – celý týden jsem byla nemocná a ani jednou jsem netrénovala,“ svěřila se těsně po závodu Trávníčková.

Na druhém místě ze šesti závodnic skončila Lucie Čepová z SSK Vítkovice. 172 cm se jí nepodařilo zdolat ani na třetí pokus a nejvíce tak skočila 169 – tato výška však pro ni znamená nový osobní rekord.

Bronzovou medailistkou se stala Simona Butkovská z STU Bratislava s výškou 163. Tato výška se naopak stala osudnou Nikol Obrherové a Kateřině Frantové – ze 160 cm skončily dívky na 4. a 5. místě. 6. příčka za 145 cm patřila Monice Zavilinské z MŠK Borský Mikuláš.

Po dívkách přišli na řadu chlapci. V kategorii dorostenců se však soutěže zúčastnili jen dva výškaři – Ondřej Vodák z AK Olomouc a Tomáš Dočkal z Loko Břeclav – medailové umístění tak bylo od začátku jisté. Jako první nakonec vypadl ze souboje o cenný kov Tomáš Dočkal – nepodařilo se mu zdolat výšku 184. Stříbro si tak odnáší za 180 cm. Ondřej Vodák si zlatou medaili vysloužil pokořením laťky 184 cm.

(Text: Jana Langová, Foto: Petr Urbánek)

- - -

- - -

- - -

- - -

- - -