Aktuálně

Hned v prvním závodě mládeže se útočilo na rekord

31.1.2014

První den Hustopečského skákání patřil závodům mládeže.

Výborná podívaná se divákům naskytla hned v prvním závodě mladších žákyň, kdy skokanka z týmu JAC Brno Tereza Pogányová útočila ve své skupině na rekord Hustopečského skákání 161 cm. Nakonec ho však nepokořila a na stupně vítězů si stoupla s výkonem 157 cm. „Je to úžasný. Vylepšila jsem si osobní rekord hned o 5 cm. A to jsem se ani moc nepřipravovala. Mám problémy se zády a spíše se věnuju skoku do dálky,“ byla překvapená Pogányová. Nadějná atletka je dcerou mistryně světa v trojskoku a ambasadrorky 15. ročníku Hustopečského skákání Šárky Kašpárkové.

Na druhém místě skončila s výkonem 151 cm Bára Sajdoková z TŽ Třinec. Třetí místo patřilo opět závodnici z JAC Brno Elišce Zahradníčkové – podařilo se jí skočit 148 cm.

A osobní rekord si vylepšil i vítěz kategorie mladší žáci. Karel Kusák z AP PSK Zlín skočil 155 cm a osobní maximum mu tak stouplo o 1 centimetr. „Jsem moc rád, že jsem pokořil Adama Novosada, protože ten je moc dobrý,“ smál se po závodech vítěz. Obávaný soupeř Adam Novosad skončil s 145 cm na druhém místě. Třetí příčka patřila domácímu Claude Lhoteckému z SK AH Hustopeče. Mladší žáci dostali medaile a diplomy z rukou těch nejlepších - titulovaly je hvězdy letošního Hustopečského skákání Erik Kynard, Lavern Spencer a Donald Thomas.

Po poledni potom přišly na řadu závody starších žákyň a žáků. Ve starších žákyních zvítězila s 153 cm Lucie Macháňová s AHA Vyškov. A další vyškovská atletka Alexandra Vernerová se o druhé až třetí místo podělila s Anísou Filali z JAC Brno. Obě mladé výškařky skočily 150 cm.

Ve starších žácích se jako nejlepší ukázal Jiří Kroutil z SK EDEN Blansko se 160 cm, na paty mu se 155 cm šlapal stříbrný domácí Jiří Kaňa za Gymnázium Hustopeče. Bronz si odnesl Ondřej Lengál z BYAC Brno.