Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Šárka Kašpárková si povídala se studenty gymnázia

30.1.2014

Ambasadorkou Hustopečského skákání se letos pro 15. ročník stala basketbalistka, bývalá atletka, mistryně světa v trojskoku a nově také tanečnice Šárka Kašpárková. Dnes v poledne zavítala mezi studenty hustopečského Gymnázia T.G. Masaryka. Besedu se známou českou sportovkyní si nenechalo ujít na tři stovky dětí.

„K trojskoku jsem se od skoku do výšky dostala náhodou. Šla jsem na nějaký skokanský test, kde se mi podařilo skočit dobrý výkon a v té době se objevil trojskok jako relativně nová ženská disciplína. Trenér řekl, že ji zkusíme. Už ten rok jsem byla v halovém mistrovství Evropy čtvrtá,“ popsala začátky svých sportovních úspěchů Kašpárková.

Studenty však kromě atletiky, zajímala i účast v televizní soutěži Star Dance. Chtěli dokonce vidět i malou taneční ukázku. Tanečního partnera tak Šárce Kašpárkové dělal jeden z žáků.

„O Star Dance jsem se rozhodovala asi měsíc. Jsem hodně vysoká, navíc v podpatcích vůbec nechodím, tak jsem měla trochu strach. Pak jsem si ale řekla, že je to nová výzva a proč to nezkusit,“ smála se úspěšná atletka a tanečnice v jednom.

Kromě tance se dnes mistryně světa v trojskoku aktivně věnuje i basketbalu. A do Hustopečí ji přivedly povinnosti ambasadorky atletického mítinku Hustopečské skákání. „Je to příjemná funkce. Musím se zúčastnit závodů a hezky fandit,“ popsala své úkoly sportovkyně.

A koho tipuje v Moravské výškařské tour na vítěze? „Myslím, že to budou ti stejní skokani, kteří zvítězili v Třinci – tedy Erik Kynard a Emma Greenová-Tregarová. Dokonce věřím, že v Hustopečích budou jejich výkony lepší než v Třinci. Sportovci už totiž budu trošku víc rozzávodění,“ tipnula si na závěr ambasadorka.

(Text a foto: Jana Langová)

- - -

- - -

- - -

- - -

- - -

- - -