Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Létající Arab Barši okouzlí Hustopečské skákání

10.12.2013

Hustopeče – Nejlepší světoví skokani do výšky opět zavítají na jih Moravy. Jubilejní desátý ročník Moravské výškařské tour se uskuteční na přelomu ledna a února. Vyvrcholí 1. února 2014 v městské sportovní hale v Hustopečích.

Hustopečské skákání oslaví patnáctý ročník a je hodnocený jako nejkvalitnější výškařský halový mítink v České republice. Předcházet mu budou závody školních talentů a handicapovaných dě­tí.

Hlavní hvězdou soutěže bude katarský výškař Mutaz Essa Baršim s osobním rekordem 240 centimetrů, stříbrný skokan z mistrovství světa z Moskvy. Vlastní také bronz z olympiády v Londýně a je nejlepší arabský atlet.

Tento talentovaný výškař má v hale na kontě také rekord Asie 237 centimetrů. Loni byl v Hustopečích druhý s 230 centimetry. Mezi skokany bude také nejlepší český výškař Jaroslav Bába i mistr světa z roku 2007 Donald Thomas z Baham.

Kvalitní jména se objeví také v ženské kategorii. Přijede například bronzová výškařka z letošního halového mistrovství Evropy a pátá ze světového šampionátu v Moskvě Emma Greenová ze Švédska. Její osobní maximum je 201 centimetrů venku a o tří čísla méně v hale. Na celkové vítězství v seriálu bude útočit také rekordmanka ostrova Sv. Lucia Levern Spencerová. S dalšími předními výškaři organizátoři ještě jednají.

Soutěž dorostu zpestří autogramiáda hvězd, Hustopečské skákání nabídne už tradičně klání pro děti a mládež. A chybět na něm nebude ani autogramiáda hvězd.

Autor: Martin Daneš, Břeclavský Deník

- - -