Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Světoví výškaři míří znovu na Moravu

4.12.2013

Diváci se mohou těšit na nevšední zážitek světových parametrů

Nejlepší světoví skokani do výšky opět zavítají na jih Moravy. Jubilejní desátý ročník Moravské výškařské tour se uskuteční na přelomu ledna a února. Nejprve 29. ledna 2014 jej zahájí Beskydská laťka ve Vendryni u Třince. A vyvrcholí 1. února 2014 v městské sportovní hale v Hustopečích. Hustopečské skákání letos oslaví už patnáctý ročník a je hodnocenu jako nejkvalitnější výškařský halový mítink v České republice. Předcházet mu budou závody školních talentů a handicapovaných dětí.

Nejlepší arabský atlet zaútočí na 240 cm. A nebude jediný

Hlavní hvězdou soutěže bude katarský výškař Mutaz Essa Baršim, s osobním rekordem 240
cm. Je stříbrným mistrem světa z Moskvy. Vlastní také bronz z OH v Londýně a je nejlepším arabským atletem na světě. Tento výjimečně talentovaný výškař má v hale na kontě také rekord Asie 237 cm. Vloni byl v Hustopečích druhý s 230 cm. To však teprve začínal svou mezinárodní sezónu.

Přijede i Bába
Mezi supermany bude také nejlepší český výškař Jaroslav Bába i mistr světa z roku 2007 Donald Thomas z Baham. Dále bronzový MS 2011 Trevor Barry z Baham a moravskou premiéru si odbyde další bronzový borec z OH 2012 v Moskvě a úřadující mistr světa 2012 Brit Robbie Grabarz. Jeho osobní rekord je 237 cm venku a 234 cm v hale.

Kvalitní jména se objeví také v ženské kategorii
Přijede například bronzová výškařka z halových ME 2013 a pátá z MS v Moskvě Emma
Greenova ze Švédska.  Její osobní maximum je 201 cm venku a 198 cm v hale. Na celkové vítězství
v seriálu bude útočit také rekordmanka ostrova Sv. Lucia Levern Spencerová.  Finalistka MS v Moskvě a šampionka střední Ameriky s výkonem 198 cm. S dalšími předními výškaři organizátoři ještě jednají.

Soutěž dorostu zpestří autogramiáda hvězd
Hustopečské skákání nabídne už tradičně klání pro děti a mládež. A chybět na něm nebude ani autogramiáda hvězd. Uskuteční se v pátek 31. ledna 2014.

-Alfons Juck a Dagmar Humpolíková-

- - -

- - -- - -