19. ročník Hustopečského skákání 25. a 27. ledna 2018.

Aktuálně

Junioři a muži B

26.1.2013

Junioři i muži B mají již své vítěze. České závodníky porazil jediný britský závodník Chris Baker.

Mužská kategorie se dočkala daleko větší účasti než ženská kategorie a o sportovní zážitky a napětí nebylo nouze. Junioři začínali na laťce vysoké 170 cm. Úspěšně ji všichni zdolali a otevřeli tak odpolední část této velké sportovní události. Jasným favoritem byl hned od začátku Dzuriak Milan (ASK ELNA Počerady), který skočil vše hned prvním pokusem. Zaslouženě tak získal výkonem 200 cm 1. místo. O druhé a třetí místo bojovali Dalecký Matyáš (Sokol Kolín) a Blažek Adam (SSK Vítkovice). Oba skočili stejně jako vítěz 200 cm, ale Dalecký svým druhým pokusem a Blažek třetím pokusem. V tomto pořadí tedy doplnili Dzuriaka na stupních vítězů.

V mužích B kategorie svým výkonem jasně vyčníval Chris Baker z Velké Británie. Vyhrál výkonem 216 cm, což je 2. nejlepší výkon této sezóny. Mezi českými borci byl největší boj mezi Navrátilem Markem (AK Olomouc) a Hostovským Janem (AC Ml. Boleslav). Nakonec oba svým výkonem 213 cm obsadili shodně 2. místo. Oba tak překonali své nejlepší výsledky v této sezóně.