Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Jesse Williams vyzve Uchova

26.1.2013

Stále úřadující mistr světa ve skoku do výšky, Američan Jesse Williams, se letos poprvé představí na Hustopečském skákání MOSS Logistics 2013. Vítěz z Daegu 2011 se na závody velice těšil a soutěžit bude i na dalším závodu Moravské výškařské tour v Třinci.

Jaké měl skokan s osobním rekordem 237 cm pocity, když v pátek dopoledne poprvé na vlastní oči uviděl místo dění – městskou halu v Hustopečích?
„Je to malá hala, ale má dobrou atmosféru. Mám rád menší arény a toto je určitě místo, kde se výškařům skáče dobře. Ještě nikdy jsem neskákal v hale, která má i ochozy – balkóny na druhém patře. Myslím, že to přispěje k velice dobré náladě a fanoušci si to užijí."

V jaké formě se 29letý atlet cítí před svým prvním startem v letošní sezoně?
„Cítím se dobře připraven. Na Londýn, kde se mi vůbec nedařilo, už ani nepomyslím. Cítím, že můžu skákat vysoko a můj cíl je hlavně skákat technicky dobře. Výsledek bude už jen malým bonusem. Když to bude technicky dobré, budu spokojen."

Co si Jesse pomyslel, když spatřil startovní listinu nabitou nejlepšími jmény světa?
„Jsem zvyklý skákat s těmito lidmi a mám rád, když se můžeme utkat a vzájemně hecujeme. Určitě to pomáhá k výjimečným výkonům a moc se na to těším."

Jaké má atlet žijící v Eugene v Oregonu, USA cíle na letošní rok?
„Všechno plánujeme směrem k Mistrovství světa v létě v Moskvě. Každý mítink je krůčkem k tomuto vrcholu sezony a mým snem je svůj titul z Jižní Korey obhájit. Bude to těžké, ale není to nemožné."

Hustopeče jsou centrem vinařského regionu a tak nás zajímalo, jaký má Jesse vztah k vínu.
„Kdysi jsem spíše preferoval pivo, ale v poslední době se stávám velkým fanouškem vína. I v mém regionu v Oregonu máme skvělé vína a vinařskou tradici. Často a rád chodím mimo sezonu na společenské akce s testováním vína, takže tento kraj mi je velice sympatický."