Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Druhý soutěžní den zahájili dorostenci

26.1.2013

Sobotní hustopečské skákání odstartovali mladé dorostenky a dorostenci. V ženské kategorii zvítězila Nikol Oberherová výkonem 166 cm, v mužské kategorii zvítězil Filip Navrátil úspěšným pokusem na 195 cm.

Do kategorie dorostenek se přihlásilo celkem 6 soutěžících. Základní výška laťky byla nastavena na 135 cm. Svým úspěšným pokusem zahájila soutěž Vernerová Kateřina z ASK ELNA Počerady. Na výšce 140 cm se přidaly další dvě závodnice Čepová Lucie (AK SSK vítkovice) a Frantová Kateřina (Vítkovice). Výška 150 cm byla konečnou pro soutěžící Kateřinu Vernerovou, která obsadila 6.místo. V tuto chvíli byly již na startovním poli všechny závodnice. S přehledem překonaly 155 cm a kromě Frantové Kateřiny také 160 cm. Frantová Kateřina tedy obsadila výkonem 155 cm 5. místo. Závodnice si nechaly posunout laťku na 163 cm. Cabrnochová Pavla ze Slavoj St. Boleslav skočila úspěšně třetím pokusem. Tímto pokusem obsadila konečné 4. místo. Od této chvíle šlo už do tuhého a o pořadí na stupních vítězů se rozhodovalo mezi Butkovskou Simonou (Slavia STU Bratislava), Čepovou Lucií (AK SSK Vítkovice) a Oberherovou Nikol (Sokol Opava). Výšku 166 cm úspěšně zdolala hned prvním pokusem pouze Oberherová Nikol, která si tak vylepšila svůj dosavadní osobní rekord 162 cm. Pokusila se ještě více vylepšit svůj rekord na výšce 170 cm, ale bohužel laťka i na potřetí spadla.

Konečné pořadí:

1. místo: Oberherová Nikol (Sokol Opava), 166 cm

2. místo: Čepová Lucie (Ak SSK Vítkovice), 163 cm

3. místo: Butkovská Simona (Slavia STU Bratislava), 163 cm

Dorostenci:

Do kategorie dorostenců se přihlásili pouze dva závodníci, a to Filip Navrátil z AHA Vyškov a Šimon Šoka ze Slávia STU Bratislava. Byl to tedy česko-slovenský souboj. Jako základní výšku si oba stanovili 175 cm a oba ji hned prvním pokusem úspěšně zdolali. Stejně tak pokořili 180 a 185 cm - Filip Navrátil prvním pokusem a Šoka Šimon druhým pokusem. První pokusy na 190 cm byly pro oba závodníky neúspěšné. Ovšem český dorostenec z Vyškova druhým pokusem laťku překonal. Pro Šimona byla tato výška konečnou a obsadil tak 2. místo. Ve hře zůstal už jenom Filip, jehož osobní maximum bylo 194 cm. Nechal si tedy laťku posunout do výšky 195 cm. První pokus byl nadějný, ale rozkývaná laťka nevydržela a Filip se musel připravit na opravný pokus. Překonal ji, dokonce i s malou rezervou. Po domluvě s trenérem si nechal posunout laťku na magických 200 cm. Tuto magickou hranici již nepřekonal, ale i tak si svoje maximum vylepšil a zaslouženě obsadil 1. místo.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.