Aktuálně

První den přinesl národní rekord

25.1.2013

První den Hustopečského skákání MOSS logistics 2013 patřil především dětem, prostor dostali také handicapovaní sportovci.

Do soutěže mladších žákyň se přihlásilo 17 děvčat, převážně z Hustopečí a okolí. Své zástupkyně do bojů o medaile ale vyslaly i kluby z Brna či Vyškova.

Želízko v ohni měla na startovní listině i domácí SK Atletika Hustopeče. Veronika Hönigová se svým osobním rekordem 139 cm všem přítomným ukázala, jaký velký talent v ní dříme. Sice laťku ve výšce 140 cm zdolala až na třetí pokus, o pět centimetrů více překonala hned napoprvé. Nakonec si zapsala neuvěřitelných 150 cm, čímž se vyhoupla na první místo celorepublikových tabulek své kategorie a vylepšila tak své osobní maximum o celých 11 centimetrů. Druhá skončila Poganyová Tereza za 145 cm a bronz brala Macháňová Lucie za 140 cm.

V mladších žácích změřilo síly 24 chlapců, boj o medaile vygradoval na výšce 145 cm, tu zdolali celkem čtyři borci. Díky lepšímu zápisu se z prvenství radoval Šenk Ondřej, druhý byl Urban Eliáš, třetí Gábor Ondřej, nepopulární bramborovou medaili si odvezl Mlénský Jakub. Starších žákyň se zapsalo do soutěže 17, začínalo se na 110 cm, bronz si připsala Reicheltová Iva za 160 cm, těsně pod stupínkem nejvyšším skončila Novotná Jana, nejlépe si vedla Buchlovská Eliška, která pokořila laťku ve výšce 171 cm na druhý pokus. Ve starších žácích se radoval z vítězství Kučera Jiří za 176 cm, stříbro bral Vodák Ondřej za 173 cm, bronz si připsal Buček David.

(Text a foto: Štěpánka Kadlečková)