Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Závěr dne byl v režii Číňana Yu Wanga

26.1.2019

Před závěrečným závodem mužů došlo na slibovaný poslední skok Jaroslava Báby. Tento skvělý výškař, bronzový olympionik z Atén a trojnásobný vítěz Hustopečského skákání se zde symbolicky rozloučil se svou atletickou kariérou. Atmosféru výškařských závodů, ale neopouští, věnuje se přípravě slovenského reprezentanta Matúše Bubeníka.

Startovní listina opět ukazovala 14 jmen. Hustopečským fanouškům i milovníkům skoku vysokého byla většina z nich známá. Přijel loňský stříbrný Sylwester Bednarek (o. s. 233 cm), Číňan Wang (o. s. 233 cm), Mexičan Rivera (o. s. 230 cm), Brit Baker (o. s. 236 cm), Japonec Eto Takashi (o. s. 230 cm) apod.

Laťka nastavena na 210 cm a muži se do toho pustili s plnou vervou. Co výškař, to jeho píseň a mohutná podpora obecenstva. Na 220 cm se laťka mnoha závodníkům lehce zachvěla, ale nespadla ze stojanu. S obecenstvem se rozloučil Slovák Matúš Bubeník. Na výšce 226 cm si český závodník Martin Heindl skočil nominaci na halové Mistrovství Evropy v Glasgow a v závodě zůstalo posledních sedm výškařů. Od výšky 228 laťka pravidelně padala. Jediný, kdo ji překonal bez jediného problému byl Číňan Yu Wang, Ze všech sil se snažil i Sylwester Bednarek, který se závodu Hustopečské skákání účastní už pošesté a podle ohlasů mezi diváky je vidět, že tady má obrovskou podporu. Bohužel neúspěšně. Řek Konstantínos Baniótis vynechal a ostatní se snažili, ale magickou hranici 228 cm nepřekonali. Výšku 230 cm překonal Wang třetím pokusem, ale laťka se houpala tak, že celá hala ztuhla. Baniótis se rozloučil. Laťka Wangovo snažení nakonec ustála a Wang nastoupil na 234 cm, což je o 1 cm víc než jeho osobní rekord. Po druhém pokusu snahu vzdal a rozloučil se s tleskajícím publikem.

Na stupínek označený jedničkou vystoupil Yu Wang z Číny (230 cm), druhý byl Chris Baker z Velké Británie (226 cm) a třetí Rivera Luis Joel Castro z Portorika (226 cm).

- - -

- - -

- - -

-ves-