Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

V ženách padl světový juniorský rekord!

26.1.2019

Laťka na stojanech byla ve výšce 170 cm, když se na rozběžišti chystalo všech 14 závodnic hlavní soutěže - kategorie ženy A. Mezi soutěžícími nechyběly známá jména – Levern Spencer, Alessia Trost, Morgan Lake, Míša Hrubá nebo Sofie Skoog. Městská sportovní hala Hustopeče se zaplnila do posledního místa a každý start byl doplněný mohutným aplausem, za kterým stály ruce diváků i fandítka. Čtrnáct žen pokračovalo ještě na výšce 185 cm, 191 cm už nebylo jednoduché překonat. První se to povedlo Míši Hrubé!

Na laťku ve výšce 194 cm nastoupilo devět závodnic. Některé z nich pěkně potrápila. Rozloučila se Priscilla Frederick, Ana Šimić a Levern Spencer. Před startem Hrubé vyzval moderátor Roman Šebrle, aby se hala pokusila vytvořit hustopečské fandící peklo, ale ani to jí nepomohlo laťku překonat. O 197 cm se pokoušelo pět závodnic. Na první pokus ji zdolala Kateryna Tabashnyk, na druhý Yaroslava Mahuchikh, která tak překonala svůj osobní rekord a zároveň evropský juniorský halový rekord! Neuvěřitelné! Laťku překonala i Morgan Lake. Hala se potleskem rozloučila s Alessií Trost a Svetlanou Radzivil.

Večer pokračoval v úžasné atmosféře, plné překvapení. Obě ukrajinské výškařky přijely do Hustopečí poprvé a předvedly skvělou formu. Na 199 cm si Tabashnyk skočila osobní halový rekord a Mahuchikh skočila světový juniorský rekord! Hala burácela! S tímto výkonem se Mahuchikh rozloučila se soutěží i s diváky krátkým a dojemným projevem. Tabashnyk nastoupila na výšku 201 cm sama, ale nepokořila ji. Přesto předvedla skvělý výkon, za který ji diváci odměnili bohatým potleskem.

Zlatou medaili získala Kateryna Tabashnyk z Ukrajiny (199 cm), stříbrnou Yaroslava Mahuchikh z Ukrajiny (199 cm) a bronzovou Morgan Lake z Velké Británie.

- - -

- - -

- - -

-ves-