Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Dorostenka Krejčiříková lámala rekordy

26.1.2019

Chvíli po dvanácté hodině byl zahájen závod tří kategorií – dorostenek, juniorek a žen B na základní výšce 130 cm. Většina závodnic tuto výšku opět vynechala a 145 cm všechny závodící hravě zdolaly. Na výšce 175 cm zůstaly v soutěži dvě dorostenky, dvě juniorky a pouze čtyři ženy. Paradoxně tuto výšku na první pokus překonala nejmladší závodnice Klára Krejčiříková z AK Olymp Brno, která tím zahájila sérii výkonů své kariéry. Na výšce 181 cm se snažila o překonání dosavadního rekordu v kategorii dorostenek (180 cm)! A na potřetí to zvládla! Hala odměnila její výkon obrovským aplausem. Zvyšovalo se na 184 cm a v soutěžily zbyly tři závodnice – Krejčiříková, Bára Sajdoková z TJ TŽ Třinec a Abby Ward z Velké Británie. Nakonec pouze české dívky atakovaly halový limit pro dospělé závodnice – 187 cm. Krejčiříková výšku opět zdolala napoprvé jako nic, ale Sajdoková laťku bohužel shodila i potřetí. V závodě tak zbyla samotná dorostenka Krejčiříková a pokoušela se o 189 cm! Napotřetí se jí to povedlo a na světě byl druhý nejlepší světový výkon v kategorii do 18 let. Klára Krejčiříková předvedla životní výkon a stala se tak hrdinkou této soutěže.

Zlato v kategorii dorostenek získala Klára Krejčiříková z AK Olymp Brno, která o 9 cm překonala dosavadní rekord. Stříbrnou medaili si odnesla za 172 cm Michaela Horváthová z AK Olymp Brno a bronzovou příčku obsadila Kristýna Dvořáková z AC TEPO Kladno (166 cm).

Vítězkou soutěže juniorek se stala Bára Sajdoková z TJ TŽ Třinec, za skvělý výkon 184 cm. Druhá byla Amelie Bateman z Velké Británie (172 cm) a třetí Anna Bravencová z TJ Loko Břeclav (169 cm).

Na první stupínek v kategorii ženy B vystoupila Abby Ward z Velké Británie (181 cm), druhý patřil Aleně Panovské z Dukla Praha (172 cm)a třetí Natashe Smith z Velké Británie (172 cm).

- - -

Klára Krejčiříková předvedla životní výkon!

- - -

Dorostenky.

- - -

Juniorky.

- - -

Ženy B.

-ves-