20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Aktuálně

Sobotu odstartovali dorostenci. Rekordem

26.1.2019

Už podvacáté se do Hustopečí sjeli nejlepší světoví skokané do výšky na mezinárodní halové závody ve skoku vysokém Hustopečské skákání Agrotec 2019. Jubilejní ročník sliboval skvělou podívanou a startovní listinu plnou zvučných atletických jmen.

Sobotu, hlavní den závodu, odstartovaly úderem desáté hodiny kategorie dorostenci a junioři. Základní výšku 145 cm všichni startující vynechali a laťka poprvé spadla na 165 cm. Od 185 cm se do závodu připojili i junioři a tato výška mnoho skokanů potrápila, nepomohly ani třetí pokusy. Na laťce ve výšce 206 cm se rozhodovalo o první a druhé místo v kategorii dorostu. Lionel Afan Strasser z Rakouska tak získal stříbro za 203 cm a Harrison Thorne z Velké Británie bral bronz za 200 cm. Poté napětí v hale zhoustlo, protože se výškařům nabídl pokus překonat stávající rekord kategorie dorostu – 208 cm. Poprvé ho zdolal Jiří Křehula a po něm zopakoval Nuh Andu z Kataru. Laťku na výšce 209 cm překonal Sam Brereton z Velké Británie na první pokus! Na výšce 211 cm se bohužel nepodařilo posunout rekord dál, ale i tak předvedl mladý britský atlet skvělý výkon a získal zlato.

Vítěz kategorie juniorů Ben Henkes z Rakouska skončil také na výšce 209 cm. Za ním se umístili Jakub Kunt z AC Uh. Hradiště a Toni Ademuwagun z Velké Británie. Neuvěřitelný výkon Jaroslava Báby z roku 2003, kdy v této kategorii hravě zdolal 230 cm, se zdá i v budoucnu naprosto nepřekonatelný.