Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Levchenko a Tabashnyk 198, Hrubá 190 cm

22.1.2019

Na úvod sezóny podávají účastnice závodu žen na Hustopečském skákání slibné výkony. Pořadatele nejvíce potěšily výkony Ukrajinek, ale také úspěšný vstup do sezóny Michaely Hrubé.

Třetí místo v aktuálním světovém žebříčku zaujímá společně dvojice Yuliya Levchenko a Kateryna Tabashnyk (obě Ukrajina) výkonem 198 cm. To, že všechny ukrajinské závodnice budou patřit k favoritům ženské soutěže na Hustopečském skákání dokládá i výkon věkem ještě juniorky Jaroslavy Mahuchikh. Ta se letos dostala už na 196 cm, což je její absolutní maximum. Mahuchikh bude v Hustopečích určitě útočit na zdejší juniorský rekord 193 cm, který drží společně Mariya Kuchina-Lasickene a Michaela Hrubá. A právě druhá jmenovaná úspěšně vstoupila do této sezóny v sobotu v Praze. Výkonem 190 cm splnila A limit pro účast na halovém ME v Glasgow. „Na Hustopeče a Třinec si necháváme ještě lepší pokusy,“ vzkázal pořadatelům její trenér Michal Pogányi.

Kvalitní výkony na prvních závodech předvedly také dvě karibské závodnice. Levern Spencer z Ostrova Sv.Lucie překonala v USA laťku ve výšce 191 cm a Priscilla Frederick z ostrova Antigua a Barbuda si zapsala výkon 190 cm. Vypadá to, že právě ženská soutěž na letošním Hustopečském skákání bude patřit k vrcholům mítinku. Její začátek je naplánován na 17:00 hodinu. Slavnostní zahájení a představování závodnic pak o tři čtvrtě hodiny dříve. Nenechte si tuto soutěž ujít.

FOTO: www.ceskatelevize.cz