Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Levern Spencer bude útočit na historický primát

18.1.2019

V Hustopečích startovala celkem čtyřikrát. Poslední dva starty v roce 2016 a 2018 proměnila ve vítězství a tím se zařadila po bok takových světových výškařských es, jako je Svetlana Shkolina, Ariane Friedrich, Zuzana Hlavoňová nebo Alessia Trost, které dokázaly na tomto prestižním mítinku dvakrát triumfovat. Také letos tuto sympatickou reprezentantku ostrova Sv. Lucie uvidíme v Hustopečích bojovat pod vysokou laťkou. Pokud by zvítězila i letos, stala by se historicky nejúspěšnější výškařkou tohoto závodu.

„Mítink v Hustopečích je pro mne vždycky privilegium,“ prozradila nám Levern Spencer. „Je vždycky dobře organizovaný. Moc se mi líbí nápad skákat s hudbou a lidé jsou zde vždy tak přátelští. Povzbuzují a vytvářejí skvělou atmosféru. Už se těším, až tady budu zase letos skákat,“ obdivuje pověstné hustopečské publikum Levern.
První velkou medaili získala tato postavou ne příliš vysoká atletka v roce 2001, když byla bronzová na dorosteneckém MS v Maďarsku. Po přechodu mezi dospělé si chvíli zvykala na ostřejší konlurenci, ale potom se trvale zabydlela ve světové špičce. A přišli i „velké“ medaile. Stala se vítězkou Panamerických her, Her Commonwealthu i mítinku Diamantové ligy v Shanghaii. Dvě bronzové medaile má také z Kontinentálního poháru, tu poslední získala loni v Ostravě. Kromě finále halového MS si cení nejvíce šestého místa na poslední olympiádě v Riu de Janeiro v roce 2016. A jaké jsou její cíle pro letošní rok? „Hlavně chi mít sezónu bez zranění, to je pro každého vrcholového sportovce noční můra,“ usmívá se Levern Spencer. „Chtěla bych také stabilizovat svoji výkonnost a pravidelně skákat výšky 190 cm a více. Bez výkyvů formy.“
Jaká výška by tě potěšila na konci sezóny u tvého jména? „Určitě si chci vylepšit své osobní rekordy. A to jak v hale, tak i venku,“ prozrazuje své smělé plány Levern, která má osobáky v úctyhodných výškách 195 cm v hale a 198 cm venku. A po chvíli prozradí svoje tajné přání: „Chci poprvé v životě překonat hranici dvou metrů. To je sen každé výškařky na světě. A já jsem už byla několikrát velmi blízko. Příprava na tuto sezónu byla velmi dobrá a tak věřím, že mohu o této metě reálně uvažovat,“ plánuje věčně usměvaná Levern Spencer.
Největší akcí tohoto roku bude pro všechny atlety MS v katarském Dohá. Netradiční podzimní termín a s tím spojená dlouhá sezóna, velká vedra v místě šampionátu, ale také klimatizovaný stadion, který slibují pořadatelé. „Samozřejmě, že se chci na mistrovství světa kvalifikovat. To je taky jeden z velkých cílů této sezóny. Když budu skákat tak, jak jsem před chvílí řekla, nemělo by mi MS ujít. A tam je prvním úkolem finále a pak možná i útok na medaili,“ netají se svými smělými plány Levern Spencer.

-had-, FOTO: www.trackalerts.com