Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Nová jména Hustopečského skákání 2013

15.1.2013

Výrazným doplněním startovní listiny je účast bronzového olympijského medailisty z Londýna Mutaze Essa Barshima z Kataru s osobním rekordem 239 cm.

Tento mladík je považovaný odborníky za největší talent současné světové výšky a svoju premiéru na specializovaném halovém výškařském mítinku s hudbou si odbude na Moravě.

Ještě nikdy na takové soutěži neskákal. Jeho duel s Uchovem a Williamsem bude lahůdkou. Navíc Mutaz jako první skočil v této halové sezóně už 230 cm, během víkendu na závodech Švédsku. To naznačuje kvalitní formu. Kvalitním doplňkem mužské startovní listiny je i sedmý z OH Ukrajinec Bohdan Bondarenko s maximem 231 cm, který je v paměti českých příznivců zásluhou víťězství na ME 23 v Ostravě 2011.

V ženské kategorii přibyla dvě jména s osobními rekordy nad dva metry. Nestarnoucí Bulharka Venelina Venevová (204 cm) se připravuje v Istanbulu a i přes svůj věk 38 let je stále ochotná atakovat světové výkony. Je držitelkou nejlepšího halového výkonu historie ve věku nad 35 let, když v roku 2011 pokořila 197 cm.

Velkou konkurentkou v boji o celkové prvenství v seriálu bude Švédka Emma Greenová-Tregarová, která už také skočila nad dva metry (osobní rekord 201cm). Její velkou motivací jsou halové ME na domácí půdě v Göteborgu. Vloni se dostala do obou finále, na ME v Helsinkách získala bronz a na OH v Londýně byla osmá.

Souboj této dvojice s další medailistkou z ME Chološovou z Ukrajiny a Ruskou Gordejevovou bude také výjimečným zážitkem. Diváci tak ani nepocítí to, že Svetlana Školinová kvůli zdravotním problémům vynechá halovou sezónu 2013 a na Moravě startovat nebude.