Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Přání k 20. narozeninám Hustopečského skákání

12.1.2019

Hustopečské skákání slaví kulaté jubileum – dvacet let své existence. A k narozeninám patří také přání oslavenci. Jsme moc rádi, že nám jich tolik došlo a můžeme se s Vámi o ně podělit.

Závody Hustopečské skákání si dnes již nedovedu představit bez účasti nejlepších světových atletů a atletek. Začátky této akce před dvaceti lety byly skromné a nikdo nepředpokládal, kam se význam těchto závodů bude ubírat. Město Hustopeče i pořadatelé mohou být pyšní na tuto sportovní akci, která slaví kulaté pořadatelské jubileum. Tradiční závody udělaly velkou propagaci atletice a současně jedné z nejhezčích disciplín skoku vysokému. Každý nový ročník přivádí na start nejen známé sportovní hvězdy, ale také představuje přehlídku mladých talentů ve všech kategoriích mládeže. To bylo a stále je cílem pořadatelů této akce. Myšlenka přivést na sportoviště mládež z naší republiky byla hlavním motorem závodu. To chceme dál propagovat a rozvíjet. Nemohu nevzpomenout, že mezi těmito talenty, kteří zde startovali, byl i hustopečský rodák Jirka Křehula. Atlet, který vytvořil český juniorský rekord výkonem 226 cm, vybojoval sgtříbrnou medaili na juniorském mistrovství Ev ropy v Grossetu v Itálii a jeho sportování začalo právě tímto závodem. Také letos jsme všichni zvědavi na to, jak si povede mládež a na závěr celého podniku světová atletická špička. Moc se na to těším.

Stanislav Joukal, atletický trenér a čestný ředitel Hustopečského skákání

Vždycky jsem obdivoval perfektní atmosféru v hustopečské hale a také výborné výsledky, které zde závodníci dosahovali. Rekordy a výkony, které se zde dosahovaly, bylo pak možné dlouho vidět na předních místech světového žebříčku a tím tam bylo i jméno Hustopečí. A každý tak ví, kde ty Hustopeče jsou a čím jsou ve světě známé. A protože máme v Hustopečích hodně kamarádů, rádi sem znovu a znovu jezdíme.

František Pospíšil, trojnásobný mistr světa v ledním hokeji

K 20. jubilejnímu ročníku Hustopečského skákání přeji všem atletům osobní rekordy a divákům skvělý sportovní zážitek. Pořadatelům hladký a bezproblémový průběh celého meetingu a meetingu samostatně přeji ať je skvělý jako každý rok.

Jiří Křehula,stříbrný medailista z juniorského ME 2001 ve skoku vysokém, rodák z Hustopečí

Zdravím do Hustopečí, do města, které není tak veliké, ale dokáží tam dělat velké věci. Umí sem přivézt nejlepší skokany Evropy i světa. Těším se na 20. ročník závodu a věřím, že i nadále, třeba dalších 20 let se tady bude skákat vysoko, skoro až ke hvězdám.

Jarmila Kratochvílová, dvojnásobná mistryně světa a nejlepší sportovkyně světa 1983, světová rekordmanka na 800 m

Již  po několik let jsem měla tu čest a byla jsem pozvaná jako host na Hustopečské skákání. Pro mě je to jako bývalou výškařku úžasná podívaná, fantastický zážitek ať již samotný hlavní závod, báječná atmosféra díky znalým  atletickým divákům, setkat  se s mnohými bývalými kamarády, olympioniky až po možnost mladých výškařů vidět své modly a vzory v akci na vlastní oči z bezprostřední blízkosti. Přeji tomuto skvělému mítinku a organizátorům  do další dvacítky úspěšné a spokojené atlety, mnoho překonaných rekordů a nejlepších světových výkonů a v neposlední řadě spokojené diváky. Jste skvělí, jen tak dále!!!

Táňa Kocembová-Netoličková, dvojnásobná stříbrná medailistka MS 1983

Útulná, domácka a vždy priaznivá atmosféra to bol pre mna symbol Skákaní. Nadšení organizátori, s ktorými som mal možnosť spolupracovať na jedenastich ročníkoch (2005-2015). Zažili sme spolu veľa pekných chvíl a dramatických zápolení. Aj sme sa vela spoločne naučili a súčasná generácia organizátorov z toho môže ťažiť. V spomienkach rezonuje aj prítomnosť velkých legiend výšky ako boli Richard Fosbury ci Javier Sotomayor. Jardov Babov Jump od skupiny Van Halen to bola takmer hymna pretekov. Alebo Uchovove stratosferické lety blízko k 240 potom ako sme ho videli v rozcvičke prekonávať výšky bez vacsieho nasadenia, pri ktorych sa zatajoval dych. Blanka Vlašičová a Ariane Friedrichová boli ženské legendy priamo na štarte. Veľa spomienok a tak sa patrí zaželať Hustopečskému Skákaní všetko najlepšie a úspešné pokračovanie do budúcnosti!

Alfons Juck, atletický organizátor a manažer

Hustopečské skákání je závod, na který se vždycky moc těším. Nejen na úžasnou atmosféru, kterou vytváří diváci, ale také na lidičky, kteří jsou mí kamarádi, a kteří se o závod starají a vytvářejí pro závodníky skvělé podmínky. Za těch 20 let byla k vidění spousta výjimečných výkonů a mohli jsme vidět na vlastní oči výškařky a výškaře světové extratřídy. Dvacítka v životě člověka znamená vstup do dospělosti, ale Hustopečské skákání si za tu dobu již našlo své místo mezi top evropskými výškařskými závody. Do budoucna přeji organizátorům elán, spoustu skvělých výkonů a divákům nezapomenutelné zážitky.

Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku 1997, bronzová z OH 1996

Před 15. lety jsem se poprvé zúčastnil akce Hustopečské skákání – závodů ve skoku do výšky v hale. Bylo to v rámci prvního ročníku Moravské výškařské tour, do které byly zahrnuty závody v Třinci- Beskydská laťka a Ostravská laťka. Závody v Hustopečích od té doby navštěvuji více méně pravidelně a musím konstatovat, že mám vždy radost z atmosféry, která v naplněné hale panuje a dopomáhá tak atletům a atletkám k vynikajícím výkonům, byli a jsme svědky světových výkonů. Dvacet let je ten nejkrásnější věk a tak přeji hustopečákům do další - nejméně dvacítky- výborné diváky a závodníky jako doposud, prostě ať se vždy daří uspořádat závody na skvělé úrovni pro radost všem atletickým fandům!

Oldřich Zvolánek, místopředseda Českého atletického svazu

Každý rok netrpělivě čekám, zda ředitel závodu Zbyněk Háder zavolá a poctí mě možností moderovat Váš neskutečný závod. Dvacet let je nádherný věk pro každou dívku, stejně jako pro Vaše skákání. Kolik výškařských hvězd jste nalákali a představili Vašemu skvělému publiku! Těším se, že budu opět s Vámi.

Jacek Přibáň, místopředseda Českého atletického svazu

Výškařský mítink Hustopečské skákání za své dvacetileté existence daleko přesáhl hranice republiky, stal se významnou světovou atletickou událostí. Na tomto mítinku se učily naše výškařské špičky Jarda Bába, Svaťa Ton, Tomáš Janků, Zuzana Hlavoňová, Iva Straková a další, porážet světovou elitu. A poté vozit domů evropské, světové, a dokonce i olympijské vavříny. A nebyli to zahraniční skokani ledajací! Jmenovali se Ivan Uchov, Essa Baršim, Gianmarco Tamberi, Blanka Vlašič, Ariane Friedrich, Alessia Trost,… Mítink pokaždé výborně organizovaný s nezaměnitelnou atmosférou jak diváckou, tak v zázemí. Vždyť tento mítink dokonce poctil svou návštěvou i „vynálezce“ nového výškařského flop stylu, olympijský vítěz Dick Fosbury. Vždy se sem s radostí a očekáváním vracím!

Mgr. Václav Fišer, bývalý trojskokan a šéftrenér české atletické reprezentace

Mezinárodní halový závod ve skoku vysokém „Hustopečské skákání Agrotec 2019“ se během své, v letošním roce již dvacetileté historie, stal pojmem v evropské atletice. Organizátorům se podařilo vybudovat prestižní závod, s velkými nároky na finanční i organizační zajištění. Během této doby se stal vyhledávaným závodem nejen pro naše reprezentanty ale i pro nejlepší evropské a světové atlety. Start v Hustopečích bude pro mnohé naše i zahraniční závodníky příležitostí k plnění výkonnostních standardů pro nadcházející vrcholnou halovou soutěž, kterou v letošním roce bude halové mistrovství Evropy v Glasgow ve dnech 1. – 3. března 2019.
Nedílnou součástí mezinárodních závodů je soutěž juniorů a juniorek, o týden dříve si mohou zazávodit i žáci a žákyně ve všech svých kategoriích. „Hustopečské skákání“ se tak stává unikátním evropským mítinkem ve skoku vysokém, který dává příležitost startu širokému spektru atletů a atletek všech výkonnostních i věkových kategorií.
Hustopečský závod splňuje náročná kritéria Evropské atletické asociace a každoročně je hodnocen na předních místech mezi nejlepšími evropskými i světovými mítinky. Jsem přesvědčen, že nejinak tomu bude i v letošním roce a věřím, že v silné zahraniční konkurenci se neztratí ani naši reprezentanti.

Mgr. František Fojt, projektový manažer Českého atletického svazu

V Hustopečích jsem mnohokrát zažil překrásnou atmosféru, kterou vytváří úžasné publikum již 20 let! Díky zapáleným organizátorům se tu konají jedny z nejlepších závodů ve skoku vysokém na této planetě. Často myslím na místo, kde se mi podařilo skočit své životní maximum a jsem za to vděčný vám, organizátorům i vám, všem fanouškům! Všechno nejlepší do dalších let přeje

Svatoslav Ton, dvojnásobný vítěz Hustopečského skákání, stříbrný z MSJ 1996, finalista OH 2004

V sobotu 26. 1. 2019 se koná v Hustopečích už jubilejní 20. ročník mezinárodního halového atletického mítinku ve skoku vysokém, který je od roku 2007 tradičně úvodním mítinkem Moravské výškařské tour. Každý předchozí mítink, měl dle mého názoru všechny atributy dobrého mítinku, čímž si i po 20-letech dokázal udržet své jméno a právem se řadí mezi nejkvalitnější mítinky v ČR i ve světě. V Hustopečích si od r. 1999, kdy se Hustopečské skákání konalo po prvýkrát, změřilo v souboji o překonání výškařské laťky množství vynikajících českých, slovenských a zahraničních atletů a výškařských hvězd. Ráda bych poděkovala především pořadatelům za jejich neúnavnou práci a trpělivost při organizaci tohoto mítinku, kterého jsem se v minulosti jako závodnice moc ráda zúčastňovala i za to, že jsem byla na tento mítink pozvaná jako čestný host. Už teď se těším na skvělé výkony výškařů.

Zuzana Hlavoňová, česká rekordmanka ve skoku vysokém, stříbrná z HMS a HME

Dovolte mi, aby som sa aj ja pripojil k trénerom, ktorý vám gratulujú k organizácii už dvadsiateho ročníka Hustopečského skákání. Panuje tu obrovská pohoda, kamarátstvo, fantastická divácka kulisa a zanietenie ludí, ktorí tieto závodyorganizujú. Váš výškarský míting patrí bezesporu k jedným z najlepších v Európe. A to mi verte, pretože so svojimi mnohými zverencami som absolvoval celú radu takýchto podujatí. A v neposlednom rade mám obrovskú radosť, že aj moji bývalí zverenci prispeli k tejto realite – Zuzka Hlavoňová, Bára Laláková, Romana Dubnova, Renáta Medgyésová, Michal Kabelka, Roman Novotný a ještě mnoho ďalších, ba dokonce v roku 2014 vyhrala súťaž žiačok moja dcéra Terezka. No a tú najvačšiu radosť mám z toho, že na jubilejnom ročníku bude skákať najlepšia česká výškarka posledných rokov a moja zverenkyňa – Miška Hrubá.
Ešte raz vám zo srdca blahoželám, prajem veľa kvalitných výkonov a aby organizátorom zostalo také nadšenie, aké máte !

Michal Pogányi, atletický trenér a bývalý slovenský rekordman ve skoku vysokém

Hustopečské skákání - pojem ve světovém halovém skoku vysokém. Mítink vznikl na konci 90.tých let obrovským nadšením a úsilím místních nadšenců a funkcionářů. Byl dobrou příležitostí pro české závodníky si rozšířit a zpestřit halovou sezónu. A tak byli prvními průkopníky Svát’a Ton,Tomáš a Jan Janků, Jarda Bába, Jiří Křehula a další. Postupem času se začali objevovat i výborní zahraniční výškaři, jak dozrávaly zkušenosti a možnost hustopečských pořadatelů.
Obrovským vkladem pak bylo fantastické prostředí závodu a neskonale výborné přijetí atletů a jejich zabezpečení v tomto malebném městě souběžně s propagací a získáváním sponzorů. Zvažme, že Hustopeče mají necelých 6000 obyvatel, ale časem se díky mítinku a poctivé práci od magistrátu až po posledního občana dostaly do podvědomí atletického světa. A tak se Zbyňkovi Háderovi a jeho spolupracovníkům podařilo něco neskutečného. Vystřídalo se zde mnoho es z mnoha kontinentů,rekordy mítinku mluví za vše. Skvělým nápadem pak bylo i zvaní sportovních celebrit do hlediště a bývalých es výšky jako hostů. Tak zde užil pohostinnosti Dick Fosbury, Patric Sjőberg, Dietmar Mőgenburg. Mítink milovala i Míla Rezková-Hűbnerová, pravidelná účastnice pozdějších ročníků. Pořadatelé ji vzdali velkou úctu a čest po jejím úmrtí v roce 2014 tím, že soutěž žen se pořádá jako její memoriál. Pohár pak věnuje Český klub olympioniků.
Co přát tomuto mítinku v době jeho 20-tých narozenin? Je mladý, ale již vyzrálý a renomovaný. Proto at‘ ještě dlouho obšt’astňuje milovníky atletiky svojim prostředím, výsledky a moravskou pohostinností. Všichni sem jezdí rádi, neb světová halová výška - to jsou Hustopeče a její úžasní organizátoři.

Jiří Vyčichlo,bývalý atlet,olympionik, partner Mileny Rezkové-Hübnerové

Hustopečské skákání patřilo vždy mezi mé nejoblíbenější halové závody se skvělou atmosférou a kvalitní konkurencí. Většinou se mi zde i dařilo skákat kvalitní výkony blízko k osobnímu rekordu. Jsem ráda, že si tento mítink drží laťku stále na úrovni nejlepších světových mítinků, kam se závodníci, ale i diváci a sportovní osobnosti rádi vrací a přeji pořadatelům, aby tomu tak bylo i nadále, protože jsou to nezapomenutelné zážitky pro všechny zůčastněné.

Iva Straková, finalistka OH, MS a ME ve skoku vysokém, vítězka Hustopečského skákání 2006

Vau, dvacet let skákání v Hustopečích je už pořádný kus historie a odvedené práce. Posledních pár let se chodím pravidelně dívat na tuto skvělou akci a je to vždy zážitek být tak blízko závodníkům a jejich super výkonům. Jsem napjatý při každém skoku a očima vždy tlačím závodníky co nejvýše. Super atmosféra, lidi, kteří tento závod připravují a dávají mu tak ten správný náboj. Přeji Vám všem, závodníkům, pořadatelům, ale i nám divákům ať se ještě dlouho můžeme potkávat na Hustopečském skákání.

Stanislav Bíza, bývalý český reprezentant v cyklistice, dvojnásobný účastník MS handbiků

K 20 výročiu založenia Hustopečského skákania Vám v mene Aspire atletiky želám ešte vela rokov úspešného pokračovania a vytvárania možnosti pre rozvoj domácej atletiky vo všetkých kategóriach a aj svetovej atletiky tým, že veľa skokanov sa kvalifikovalo u Vás na vrcholné podujatia. Tato divácky atraktívna disciplína, povestná pohostinnost a sportu rozumejúci ludia, vytvárajú neopakovatelnú atmosféru, do ktorej sa aj tie najvačšsie esá skoku do výšky radi vracajú. Samozrejme bez ludí čo podporujú a organizujú toto podujatie by to nešlo. Želám veľa zdravia v novom roce 2019. Dakujeme. Aspire academy.

Luboš Benko (Slovensko, Qatar), 6x mistr Slovenska ve skoku vysokém a trenér Aspire Academy Dohá

Ahoj z Řecka jsem Konstantinos Baniotis, skokan do výšky. Jsem šťastný, že mohu opět být a závodit v Hustopečích. Je to skvělé. Tento rok je 20té výročí, přeji Vám ať je to co nejlepší rok. Abyste mohli slavit další 30té i 40té výročí. Věřím, že to bude opět fajn meeting se skvělou atmosférou. Čekám na odlet. Těšte se, budu tam. Je to perfektní meeting.

Konstantinos Baniótis (Řecko),finalista ME, HME a HMS, vítěz Středozemních a Balkánských her

Přeji všem šťastný nový rok a také hodně zdraví a štěstí všem na světě. A vašemu překrásnému mítinku dalších 20 let existence.

Vassilios Constantinou (Kypr), dvojnásobný účastník Hustopečského skákání

Já přeji meetingu a hlavně sobě, abych mohl znovu brzo běžet v této sportovní hale na tomto meetingu (Jamie je po těžké havárii na motorce ochrnutý a teprve nyní začíná znovu chodit). JUMPING COMES LATER J.

Jamie Nieto (USA), čtvrtý na OH 2004, třikrát startoval v Hustopečích

Hustopeče zůstanou navždy v mé mysli a nikdy na Hustopečské skákání nezapomenu. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších meetingů, kde jsem si vytvořil svůj osobní rekord.

Nicola Ciotti (Itálie), pátý na MS 2005, finalista ME a účastník OH, v Hustopečích startoval dvakrát

Jeden z mých nejlepších zážitků a zkušeností, které jsem se skokem vysokým zažila, byl závod v Hustopečích. Jsem za to moc vděčná. Lidé jsou plní lásky a zápalu do skoku vysokého. Díky nim jsem se tam cítila vítaná. Jsem vděčná a šťastná, že jsem mohla být součástí tohoto meetingu. Vše, co jsem tu zažila, bylo ohromné, báječné a jako zkušenost z meetingu ve skoku vysokém zůstává ve vás navždy. Nikdo ji nemůže smazat. Opravdu inspirativní.

Maresa Cadienhead (Kanada), kanadská šampiónka ve skoku vysokém

Hustopečské skákanie vždy patrilo k mojim oblúbeným meetingom, kde som si zapísal aj zopár osobných rekordov. Dobrá atmosféra, skvelá organizácia a najma výborní pretekári, zaručovali vždy svetové výkony. Prajem meetingu minimálně dalších 20 vydarených ročníkov.

Peter Horák (Slovensko), dvacetinásobný mistr Slovenska, 13 startů v Hustopečích

Myslím si a věřím, že meeting v Hustopečích bude ještě hodně let. Je to jedna z mých nejlepších vzpomínek na atletiku. Atletičtí fanoušci a lidé v České republice byli tak laskaví, jak jsem to nikdy a nikde jinde nezažil. Do teď mám obrázek holčičky, která mne nakreslila, a to jsem tam skákal skoro před 9 lety. Já věřím, že přijde den a budu se moci do Hustopečí vrátit a být host meetingu, protože už závodně neskáču. Těším se, až přijde tento den. Přeji všechno nejlepší.

Dusty Jonas (USA), bronzový z HMS 2010

Šťastné 20. narozeniny přeji. Je to tak skvělý meeting a já jsem poctěná a šťastná, že mohu být součástí oslav 20tého ročníku. A ještě více a více.

Priscilla Eve Frederick (Antiqua a Barbuda), stříbrná z Panamerických her 2015

Gratulace mým přátelům do Hustopečí a také meetingu ve skoku vysokém "Hustopečské skákání" k jeho 20-tým narozeninám. Pokaždé je mojí ctí, přijet do Hustopečí a účastnit se meetingu. Cítím se tu jako doma, vždycky když skáču, jsou všichni lidé takový vřelí a je tu skvělá atmosféra. Děkuji, že držíte skok vysoký na vrcholu!

Edgar Rivera (Mexiko), čtvrtý z MS 2017, druhý na Hustopečském skákání 2017

V Hustopečích je skvělá atmosféra na závodech. Bylo mi ctí se účastnit tohoto závodu. Hustopečskému skákání přeji jen vše dobré do dalších let.

Maxim Nedasekau (Bělorusko), stříbrný z ME 2018, juniorský ME, finalista HMS

Bohužel letos nemohu být tam s Vámi a skákat. Mám moc školních povinností, ale přeji meetingu a všem zúčastněným všechno nejlepší a aby byl meeting takový ještě minimálně dalších dvacet let. Už se těším na pozvání v příštím roce.

Marie Laurence Jungfleish (Německo), 11x mistryně Německa, sedmá na OH 2016, bronzová na ME 2018

Chtěl bych popřát všechno nejlepší, a ať to zopakujete alespoň ještě stokrát. Je to jeden z nejlepších meetingů, kde jsem kdy závodil v mé kariéře a přeji si, abych v příštím roce mohl být zase tam s Vámi, protože letos z důvodu zranění ještě nemohu. Přeji všem organizátorům meetingu všechno nejlepší a přeji si, aby tento meeting dělali pořád s láskou, trpělivostí a starostí tak, jak to dělali doteď. Protože díky Vám je tento meeting tak krásný. Taktéž bych chtěl říci velké díky všem přátelským lidem v Hustopečích, protože pokaždé jsou strašně milí, přátelští a přívětiví k nám závodníkům a proto je atmosféra v hale tak úžasná. Všechno nejlepší, hezký nový rok s hodně velkýmy rekordy.

Kyriakos Ioannou (Kypr), sedmý z OH 2016, stříbrný a bronzový z MS, bronzový z HMS, stříbrný z HME

FOTO: www.perego-shop.ru