19. ročník Hustopečského skákání 25. a 27. ledna 2018.

Aktuálně

Následovaly dorostenky, juniorky a ženy B

27.1.2018

Dorostence a juniory vystřídaly na rozběžišti dívky soutěžící ve stejných kategoriích a navíc výškařky závodící v kategorii ženy B. Kromě českých a slovenských závodnic se na startovní listině objevily atletky z Velké Británie.

Soutěž odstartovalo 10 dorostenek. Jednou ze závodnic byla i Bára Sajdoková z TJ TŽ Třinec, která si minulý rok odnesla zlato skokem 173 cm. Laťku ve výšce 170 cm zkoušely přeskočit čtyři dorostenky, čtyři juniorky a osm žen kategorie B. Tato kategorie nakonec přinesla největší překvapení, protože Klára Krejčiříková z AK Olymp Brno dvakrát překonala svůj osobní rekord a ladně se přehoupla přes výšku 180 cm. Vyrovnala tak rekord Hustopečského skákání, který v roce 2015 skočila Eliška Buchlovská. Ta byla přítomna v publiku a vítězce s úsměvem gratulovala. Na druhém místě skončila Bára Sajdoková z TJ TŽ Třinec, která překonala výšku 175 cm a na třetím stupínku stála Lucie Sedláčková z AK Olymp Brno se 173 cm.

Za juniorky soutěžilo pouze pět dívek. Zlatou medaili získala Monika Zavilinská z AK Junior Holič, která překonala laťku ve výšce 178 cm, minulý rok skočila o centimetr míň a byla druhá. Stříbro si vyskočila Rebecca Hawkins z Velké Británie se 175 cm a bronzovou medaili si odnesly dvě závodnice: Nikola Gavendová z SSK Vítkovice a Lillie Franks z Velké Británie se 170 cm.

Strhující bitva o první místo se strhla v poslední kategorii ženy B. O vítězce rozhodoval dodatečný čtvrtý pokus ve výšce 178 cm. Nakonec byla úspěšná loňská zlatá Emily Bortwick z Velké Británie. Ostatní soupeřky skončily za ní na výšce 175 cm. Druhé místo obsadila Tatiana Dunajská ze Slovenska a třetí byla Kate Anson z Velké Británie.