Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Křehula je rád, že „jeho“ mítink stále existuje

26.1.2018

Když v roce 1998 začala na českém atletickém nebi vyrůstat nadějná výškařská hvězdička jménem Jiří Křehula, začal v hlavách několika zainteresovaných lidí vznikat nápad, na zorganizování výškařského mítinku v Hustopečích odkud Jirka pocházel. A o rok později se z myšlenky stala skutečnost. „Jirka začal skákat přes dva metry a my jsme chtěli, aby to viděli na vlastní oči lidé z Hustopečí. A tak jsme se spojili s jeho trenérem Stanislavem Joukalem a u příležitosti oslav výročí města jsme v prosinci 1999 uskutečnili první ročník Hustopečského skákání,“ vzpomíná ředitel mítinku Zbyněk Háder. Závod se ujal a v roce 2018 napíše už svou devatenáctou kapitolu.
„Původně to měla být jenom taková exhibice. Je úžasné kam až se to za ty roky dostalo. To je věc těch, kteří to pořádají a jim patří velký dík. Hlavně jsem ale rád, že se to udrželo už devatenáct let,“ vzpomíná na začátky výškařského mítinku v Hustopečích Jirka Křehula. Jeho atletická kariéra měla svůj vrchol v roce 2001, kdy na ME juniorů v italském Grossetu vybojoval pro Českou republiku stříbrnou medaili a v anketě Český atlet vyhrál kategorii Talent roku.
Bohužel dlouhodobé zdravotní problémy mu o několik let později znemožnily pokračovat ve vrcholové atletice. Stal se instruktorem České armády a tuto práci vykonává dodnes. Nikdy však na Hustopečské skákání, kam jako závodník rád jezdil, nezapomněl. „Pravidelně ho navštěvuji, loni jsem bohužel nemohl, tak věřím, že mi to letos vyjde a budu tam,“ plánuje Jirka Křehula. Kromě hlavního závodu bude určitě napjatě sledovat i kategorii dorostenců. Při svém prvním startu v Hustopečích v roce 1999 skočil 208 cm a tento výkon je dodnes dorosteneckým rekordem mítinku.

Zbyněk Háder, ředitel mítinku