Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Juška ambasadorem i patronem místních atletů

26.1.2018

Náš současný nejlepší skokan do dálky Radek Juška, pocházející z nedalekých Staroviček, začal se sportem právě v Hustopečích na zdejší Základní škole Komenského. V tomto roce se sem po letech znovu vrátil, aby navštívil mj. i mladé atlety z oddílu SK Atletika Hustopeče. Ti mají svou základnu právě na této škole. „Od základky jsem tady nebyl a vybavuje se mi řada vzpomínek. Jak jsme tady jako děti blbly a skákaly,“ prozradil Radek Juška, který skok daleký začal trénovat v Břeclavi pod vedením trenéra Zbyňka Chlumeckého. Přestože se specializoval na horizontální skoky, mohli jsme ho vidět i na Hustopečském skákání. „Trenér chtěl abychom byli všestranní a tak jsme museli i skákat do výšky. Mě to bavilo a docela mi to i šlo,“ vzpomíná Juška na své starty pod vysokou laťkou.
Čerstvý držitel českého rekordu a stříbrný medailista z halového ME v Praze, přijel svým nástupcům ukázat své trofeje, mezi kterými jsme našli i diplomy právě z Hustopečského skákání. Mladí atleti si mohli prohlédnou a potěžkat i jeho medaile. Radek ochotně odpovídal na zvídavé dotazy. Například jak se mu podařilo zlepšit český rekord. „Já jsem ho letos zlepšil. dvakrát Poprvé na 829 cm a podruhé na 831 cm,“ vysvětlil Juška. Původní rekord 825 cm Milana Mikuláše byl starý 25 let. „Už jsem se na to chystal dřív, ale ani jednou to nevyšlo, až konečně letos. Byl to můj dlouholetý sen a ten pocit, že tady není lepší dálkař než já, je úžasný,“ dodal Juška.
Nakonec se Radek zapojil i do tréninku hustopečských atletů. A v jaké disciplíně? No samozřejmě že ve skoku dalekém, kde jim ukázal nová cvičení i opravoval jejich chyby. Jeho návštěva u hustopečských atletů nebyla určitě poslední. Od roku 2017 se mohou hustopečští atleti pyšnit tím, že Radek Juška je jejich patronem. „Moc mě ta nabídka stát se patronem oddílu potěšila. Zároveň je to i trochu takový závazek. Na druhou stranu teď zase vím, že mi drží palce víc lidí,“ dodal s úsměvem Radek Juška.

Zbyněk Háder, ředitel mítinku, FOTO: www.atletika.cz