Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Ambasadoři Hustopečského skákání 2018

23.1.2018

Role ambasadorů je na Hustopečském skákání tradicí. Každý rok se v této roli představují významní závodníci z regionu nebo také ti, kteří mají k hustopečské atletice blízký vztah. V letošním roce to bude tato trojice:

Ambasador HJ Grand Prix: Tomáš Janků
Stříbrný medailista z ME 2006 ve skoku vysokém a ředitel sekretariátu Českého atletického svazu je v Hustopečích jako doma. Pravidelně zde startoval jako závodník (osobní maximum v Hustopečích má 228 cm), dvakrát zde byl druhý, ale ani jednou v Hustopečích nevyhrál. Přesto na konci své kariéry prohlásil, že Hustopečské skákání je jeden ze dvou jeho nejoblíbenějších mítinků. Letos se poprvé objeví v roli ambasadora nově vzniklé HJ Grand Prix.

Ambasadora soutěže žen: Šárka Kašpárková
Mistryně světa v trojskoku z Atén 1997 a bronzová medailistka z OH 1996 v Atlantě má taky k Hustopečím velmi blízký vztah. Pravidelně k nám jezdí a často je obsazována do role ambasadorky. V minulých letech byla v roli ambasadory Moravské výškařské tour, letos má stejnou roli v soutěži žen.

Ambasador soutěže mužů: Radek Juška
Stříbrný medailista z HME v Praze 2015 ve skoku dalekém a finalista loňského MS v Londýně je rodákem z nedalekých Staroviček a od loňského roku i patron oddílu SK Atletika Hustopeče. V současnosti je to jeden nejpopulárnějších sportovců našeho regionu. I proto se letos stal ambasadorem mužské soutěže na Hustopečském skákání.

Zbyněk Háder, ředitel mítinku