Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Napínavý závěr 18. ročníku

4.2.2017

I hlavní závod mužů kategorie A měl své slavnostní zahájení. 13 závodníků z celého světa se nachystalo na start a někteří z výškařů začínali na výšce 210 cm, kterou hravě překonali. Českou republiku zastupoval Martin Heindl, který si v Hustopečích vytvořil svůj osobní rekord 223 cm za obrovského jásotu všech přihlížejících a na této výšce zakončil i své působení v tomto závodě. Laťka ve výšce 226 cm začala být pro výškaře kritická, protože se pohybuje kolem čísla osobních rekordů většiny závodníků. Za atmosféry upřímného fandění, kdy většina publika stála a tleskala, ji ale na třetí pokus zvládlo pět závodníků. Vyrovnaný nejlepší světový výkon tohoto roku 228 cm nakonec skočil pouze Polák Sylwester Bednarek, Mexičan Edgar Rivera a Řek Konstadínos Baniótis skok v této výšce vynechali.

Skvělou formu ukázal Polák Sylwester Bednarek, který zdolal většinu skoků na první pokus. Po osmi letech zde vyrovnal svůj osobní halový rekord na výšce 230 cm. V této fázi závodu bohužel odstoupil Konstadínos Baniótis kvůli problémům s kotníkem. Boj o zlatou medaili tak byl mezi Sylwesterem Bednarkem a Edgarem Riverou, který si na 230 cm také vytvořil svůj nový osobní rekord. Výška 232 cm už byla pro oba výškaře opravdu skutečnou výzvou. Jejich pokusy byly velmi nadějné, ale bohužel nakonec neúspěšné.

Zlatou medaili si na 18. Hustopečském skákání vybojoval Polák Sylwester Bednárek a stříbrnou medaili získal Mexičan Edgar Rivera, oba za výšku 230 cm. Bronz si odnesl Brit Chris Kandu, který skočil krásných 226 cm.

-ves-

- - -

- - -