Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Hustopeče v prestižních světových médiích

26.1.2015

První díl seriálu Moravské výškařské tour, Hustopečské skákání roku 2015, už je minulostí. A výkony světových atletů vzbudily zájem mnohých zahraničních médií. O Hustopečích se píše v prestižních denících v Itálii i ve Španělsku.

V hlavní soutěži mužů i žen padaly světové výkony. Italka Alessia Trostová skočila 196 cm a její krajan Marco Fassinotti dokonce 234 cm, čímž vyrovnal národní rekord. „Organizátoři okamžitě zareagovali na jeho žádost a zabezpečili v neděli před polednem dopingovou kontrolu. Italský atletický svaz FIDAL totiž vyžaduje na uznání rekordu negativní výsledky dopingové kontroly,“ vysvětlil ředitel Moravské výškařské tour Alfons Juck.

Italský večer v hustopečské sportovní hale měl také odezvu v prestižních italských médiích. „Deník La Gazzetta dello Sport ještě v sobotu večer žádal fotografie a napsal rozsáhlý článek z Hustopečí,“ uvedl Juck. Kromě dvou vítězů se totiž v Hustopečích z Italů vyznamenal i Silvano Chesani, který s 230 cm skončil třetí a Desiréé Rossit, která si skočila své halové maximum 187 a moc nechybělo ani ke 190 cm.

Cenné byly i výkony obou náhradníků za nemocné Rusy Uchova a Školinovou. Španělka Ruth Beitiová dorazila do Hotelu Centro, kde byla ubytovaná, až v sobotu v den závodu ve 14.00 hodin, což jsou pouhé tři hodiny před začátkem disciplíny. „Z tohoto pohledu je její výkon a španělský veteránský rekord v hale (kategorie nad 35 let) obdivuhodný. Po příletu si dala kávu, chvíli poležela a hned se vydala do haly na rozcvičení. Její výkon vzbudil velký zájem ve španělských médiích. Reklama Hustopečí ve Španělsku a Itálii je po tomto víkendu nezaplatitelná,“ zdůraznil Juck.

O Hustopečském skákání informovali na těchto adresách: http://www.mundodeportivo.com/20150124/atletismo/beitia-mi-mami-siempre-me-dice-que-gallina-vieja-hace-buen-caldo_54424783145.html) a (http://www.gazzetta.it/Atletica/24-01-2015/atletica-salto-alto-alessia-trost-vince-repubblica-ceca-100611022815.shtml).

Ukrajinec Andrij Procenko přicestoval také až v den mítinku. I proto je jeho 230 cm také vysoko hodnocených.

Navzdory tomu, že Hustopečské skákání nepatří do kategorie IAAF, informovaly o závodech i jejich oficiální webové stránky: http://www.iaaf.org/news/report/fassinotti-trost-hustopece i stránky Evropské atletiky: http://www.european-athletics.org/news/article=fassinotti-and-trost-set-world-leading-marks/index.html.

„Těší nás, že oba vítězové jsou potvrzení i na druhý díl seriálu, na Beskydské laťce 8.2.2015 v třinecké Werk Areně. Rovněž tak v mužské soutěži druhý Procenko, ke kterému přibude loňská světová jednička Mutaz Essa Barshim a Rus Aleksej Dmitrik, který v sobotu skočil ve Volgogradě 231 cm. V ženské soutěži v Třinci k Trostové přibude také loňska světová jednička Maria Kučinová a Polky Kamila Licwinková a Justyna Kasprzycká. Beskydská laťka slibuje nevšední zážitek,“ slíbil ředitel Moravské výškařské tour.

-jal-, Alfons Juck