Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Marco Fassinotti – hvězda skákání. Procenko druhý

24.1.2015

Velké překvapení! Takový byl hlavní závod Mužů A, který v hustopečské sportovní hale vypukl dnes v 19.00 hodin. Vítězem se stal italský rekordman Marco Fassinotti s 234 cm.

Andrij Procenko skočil nejvíce 230 cm, napoprvé 232 nepokořil a víckrát už to ani nezkoušel, okamžitě přešel k výšce o dva centimetry vyšší – ani tady neměl napoprvé štěstí a dál ho nepokoušel. Přesunul se zrovna k 236 – opět bezúspěšně.

Bronz si z 16. ročníku Hustopečského skákání odnesl Ital Silvano Chesani za 230 cm.

První vyřazování přišlo v kategorii Mužů A na 222 cm – soutěž na této výšce opustili Brit Tom Parsons, Muamer Aissa Barshim z Kataru (bratr Mutaze Essy Barshima) a za velkého zklamání přítomných diváků Slovák Matúš Bubeník.

Na 225 skončil i Američan James Harris, který si tak zapsal výšku 222 cm, stejně jako ve čtvrtek na mítinku v Otrokovicích. Namále měl na výšce 225 cm i horký favorit Andrij Procenko, laťka zůstala stát na svém místě až na potřetí, podobně napínal diváky i při dalším zvyšování na 228.

Při této výšce řady závodníků výrazně prořídly – 228 nepokořil Bulhar Tihomir Ivanov, Polák Sylwester Bednarek ani Řek Adónios Mastoras.

Další zklamané výškaře přinesla 230 – Američana Jesse Williamse a bohužel i domácího Jaroslava Bábu, v celkovém pořadí tak skončil na krásném, i když trošku nevděčném, 4. místě. Oproti loňskému roku si ale polepšil o celých osm příček.

Na dalším zvyšování se tak už bojovalo o medailové pozice.

Závodu se zúčastnilo 12 výškařů.

„Byl to takový italský večer,“ zhodnotil závod ředitel Moravské výškařské tour Alfons Juck. V kategorii žen se totiž zlato houpe na krku Italce Trostové.

Hustopečské skákání je součástí seriálu Moravská výškařská tour, která bude pokračovat druhým dílem Beskydskou laťku 8. února 2015 v Třinci.

FOTOGALERIE

PODROBNÉ VÝSLEDKY

-jal-, Foto: Václav Šálek