Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Vítězka skákání? Italka Trostová, Beitiová druhá

24.1.2015

Alessia Trostová – to je vítězka 16. Hustopečského skákání. Vítězství si připsala za výšku 196 cm. „Jsem spokojená, byla jsem zraněná, takže návrat byl náročný,“ řekla jednadvacetiletá Italka. Skokanka se vrátila ve skvělé formě, v Hustopečské hale se pokoušela za bouřlivého povzbuzování diváků skočit i 198. Bohužel neúspěšně. Výkonem se nominovala na halové ME Evropy v Praze.

Na druhé příčce se umístila horká favoritka mítinku Španělka Ruth Beitiová s pokořenými 194 cm. Halová mistryně Evropy z roku 2013 se po prvním neúspěšném pokusu na 196 cm, rozhodla přeskočit hned na 198 a zkusit tak pokořit halový světový rekord v kategorii nad 35 let (zatím ho za 197 cm drží Bulharka Venevová). Nepodařilo se jí to ani za bouřlivého potlesku ve stoje všech přítomných diváků.

Třetí příčku obsadila se 192 cm Airine Palsyte z Litvy, celou soutěží procházela bez jediného zaváhání až do osudných 194 cm.

V hlavním závodu žen, který začal v 17.00 hodin se poprvé vyřazovalo už na základní výšce 175 cm. Vypadla třiadvacetiletá Ruska Yekaterina Fedotová.

Další zúžení počtu závodnic nastalo na výšce 184. Zdolat se ji nepodařilo dvěma skokankám – Britce Isobel Pooleyové a Ukrajince Oleně Holoshové.

A vypadávalo se i na výšce 187. Neskočila ji Burcu Yukselová z Turecka, Eleriin Haasová z Estonska, ani jediná česká závodnice Oldřiška Marešová, ta tak skončil na 7. místě.

190 poslala domů další trio skokanek – jednadvacetiletou Italku Desiréé Rossit, mladou osmnáctiletou Ukrajinku Yuliyi Levchenko a její krajanku Irynu Herashchenko. V souboji už tak zůstala jen trojice, která nakonec stanula na bednách.

Závodu se zúčastnilo 12 výškařek.

Na úvod závodu se držela minuta ticha za zesnulou Miloslavu Rezkovou-Hübnerovou, která zemřela vloni v říjnu ve věku 64 let. Od příštího roku závody žen ponesou název Memorial Miloslavy Rezkové-Hübnerové.

Hustopečské skákání je součástí seriálu Moravská výškařská tour, která bude pokračovat druhým dílem Beskydskou laťku 8. února 2015 v Třinci.

FOTOGALERIE

PODROBNÉ VÝSLEDKY

-jal-, Foto: Václav Šálek