Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Dorostenky, Juniorky, Ženy B. Padl rekord

24.1.2015

Dorostenky, Juniorky a Ženy B – závodnice ze všech tří kategorií začaly bojovat o medailové pozice hned po dorostencích a juniorech. Městská sportovní hala Hustopeče jim patřila dnes od půl dvanácté asi do jedné hodiny po poledni. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem dvacet závodnic. Začínaly na 135 cm. Soutěž se konala za účasti tří závodnic z Velké Británie.

Dorostenky: Rekord Hustopečského skákání padl. Zdolala ho Eliška Buchlovská

Eliška Buchlovská z JAC Brno přepsala tabulky Hustopečského skákání. Podařilo se jí zdolat sedm let starý rekord 178 cm a to hned o dva centimetry.

Simona Ošťádalová z AC Prostějov a Michaela Jursová z TJ TŽ Třinec opustily soutěž jako první. Podařilo se jim skočit nejvíce 150 cm. Na 160 cm opustily soutěž Kateřina Přibylová z SSK Vítkovice a domácí Josefína Komínková z Atletiky Hustopeče. O další tři závodnice méně se postarala výška 165 cm – vypadla Britka Hannah Tapley, a Slovenky Monika Zavilinská a Simona Butkovská. 165 cm se podařilo pokořit Kristýně Malířové z ASK Lovosice, Michaele Galuzskové z TJ Desná a Elišce Buchlovské z JAC Brno. Hned při následujícím zvyšováním na 170 cm však Malířová vypadla a získala tak bronz. O první dvě místa tak zůstaly bojovat Buchlovská a Galuzsková – 175 cm obě zdolaly hned na první pokus. Obě se pokusily zdolat rekord Hustopečského skákání, který drží z roku 2008 Kateřina Vodová 178 cm. Laťku si nastavily hned o dva cm výše, na 180 cm. Na druhý pokus se tuto výšku podařilo zdolat Elišce Buchlovské. Přepsala tak historii Hustopečského skákání a odnesla si zlato. Výšku 182 už se jí zdolat nepodařilo.

Juniorky ovládla Hartigová z AK Olymp Brno

Počet závodnic v kategorii Juniorek z pěti na čtyři se zúžil na výšce 165 cm. Jako první soutěž opustila Tereza Hellerová z ASK Lovosice. 170 cm se stalo osudnými Nikol Oberherrové ze Sokolu Opava. V soutěži tak zůstaly po této výšce už jen tři závodnice. A začal boj o medaile. Skončil hned na výšce 175 cm, nepodařilo se ji zdolat Anetě Trávníčkové z UNI Brno (stříbro) ani Britce Amelii Jenning-McLaughlin (bronz). Zlato tak vybojovala s výkonem175 cm Jana Hartigová za AK Olymp Brno.

Ženy B vítězily na pokusy

165 cm – to je výška, která poprvé vyřazovala v kategorii Žen B, vypadla na ní Lucie Krtičková z AK Hodonín. O medaile tak zůstaly bojovat jen čtyři závodnice. Na 170 cm vypadla Tereza Kaplanová z ASK Lovosice. Výšku 175 se nepodařilo skočit ani jedné ze tří zbývajících závodnic. Rozdělení medailí tak záleželo na pokusech – Alena Roháčková z AK Olymp Brno bronz, Leona Silnicová z SSK Vítkovice stříbro, Jordanna Morrish z Velké Británie zlato.

FOTOGALERIE

PODROBNÉ VÝSLEDKY

-jal-, foto: Václav Šálek