Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Druhý den zahájily závody dorostenců a juniorů

24.1.2015

Druhý den 16. ročníku Hustopečského skákání, sobotu 24. ledna 2015, zahájil společný závod dorostenců a juniorů. O místa na stupních vítězů bojovalo celkem jedenáct výškařů. Začali na výšce 145 cm.

Dorost: Vítězem se stal Břeclavan Vodák

Jako první dva v dorostu soutěž opustili domácí závodníci, Dominik Kaňa z SK Atletika Hustopeče pohořel na 170 cm, Ondřej Klobása z Hustopečí na výšce 180 cm. Laťka o pět centimetrů výše se stala osudnou výškařům z JAC Brno, Jiřímu Kučerovi a Filipu Sloukovi. Slouka si však za pokořených 180 cm přišel pro bronzovou medaili.

O první dvě místa tak bojovali Jan Vojtek z SSK Vítkovice a Ondřej Vodák z TJ LOKO Břeclav. 195 cm zdolal Vodák hned na poprvé, Vojtkovi však nestačily ani tři pokusy. Rozdělení medailí tak bylo jasné – Břeclavan Vodák bral zlato, Vojtek z Vítkovic stříbro. Vodák bral zlato za 200 cm. Soutěží procházel bez jediného zaváhání až do výšky 205 cm, tu už se mu zdolat nepodařilo, nepodařilo se mu tak vylepšit osobní rekord 203 cm. Z výsledku byl zklamaný. „Jsem zklamaný, chtěl jsem si vylepšit osobní rekord. Technicky jsem ale vše nedělal tak, jak jsem měl,“ svěřil se po závodu Vodák.

Junioři: Zlato putuje do Bratislavy

V juniorech jako první vypadl Patrik Albrecht z AC Prostějov, připsal si nejvíce 185 cm. Na 190 cm ho následovali Šimon Šoka ze Slávia STU  Bratislava a Tomáš Dočkal z AK Olomouc, nepomohlo ani bouřlivé povzbuzování, ani naprosté ticho. Dočkal bral bronz.

Maxmilián Mlénský z TJ TŽ Třinec skončil na 200 cm, za pokořených 195 cm si odnesl stříbrnou medaili. Vítězem kategorie Junior se stal Tomáš Zeman z VITAL Bratislava. Zeman procházel celou soutěží s čistým kontem až do výšky 209 cm, tu už se mu zdolat nepodařilo. Zlato bral za 205 cm. Podobně jako vítěz z kategorie dorostu byl však z výsledku zklamaný. „Osobní rekord mám 213 cm, chtěl jsem si tady osobák potvrdit,“ neskrýval zklamání Zeman.

PODROBNÉ VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

-jal-, Foto: Václav Šálek