19. ročník Hustopečského skákání 25. a 27. ledna 2018.

Aktuálně

V závodech žáků se útočilo na rekord skákání

23.1.2015

Hustopečské skákání dnes odstartovalo. Ráno v 9.00 hodin začal 16. ročník výškařského mítinku závody mladších žáků. A hned v kategorii dívek se útočilo na rekord Hustopečského skákání. Výška 160 cm Jany Novotné z roku 2012 však zůstala nakonec nepokořena. Závodnice z týmu JAC Brno Klára Krejčiříková skočila nejvíce 158 cm. O celé 4 cm si tak vylepšila svůj osobní rekord. „Zvládla jsme to asi díky skvělé podpoře v hale,“ svěřila se brněnská závodnice ihned po skončení závodů. Na druhém místě skončila také atletka z JAC Brno Adéla Minaříková se 150 cm, bronz si z úvodního závodu Hustopečského skákání odnesla za 140 cm Michaela Horváthová z AHA Vyškov.

Po dvouleté odmlce se závody konaly tako jako okresní přebor a poprvé v historii jako první díl krajského přeboru žactva v hale. Druhý díl pak proběhne na brněnské laťce. Výkony žáků se pak sečtou a rozhodnou o titulech krajských přeborníků. Vítězkou okresního přeboru za mladší žákyně se s výkonem 140 cm stala Natálie Vedralová z Atletiky Hustopeče, v celkovém pořadí Hustopečského skákání skončila na čtvrté příčce.

Poté začala o vítězství bojovat jedenáctka mladších žáků. O pozici na stupních vítězů se strhl napínavý souboj, když oba dva první závodníci Richard Janiš a Adam Kriegel skočili 140 cm, laťka zvednutá o pět čísel výš už ale byla na oba moc, nepokořili ani 143 cm a o vítězi tak rozhodla výška 141 cm, kterou jako první zdolal Richard Janiš z AK Zlín. „Bylo to hodně těsné, ale atmosféra tu byla skvělá,“ řekl Janiš. Stříbrný byl Adam Kriegel z BYAC Brno a bronz si odnášel s 135 cm Vojtěch Prokeš z Atletiky Hustopeče, který současně získal titul přeborník okresu Břeclav. Chlapci přebírali ceny z rukou atletických hvězd Jesse Williamse, Jamese Harrise a Šárky Kašpárkové.

Na řadu poté přišly starší žákyně. Pro vítězství si vyskočila Lucie Macháňová z AHA Vyškov, zlato získala za 161 cm. Stříbro brala Bára Sajdoková z TJ TŽ Třinec za 158 cm a bronz Veronika Vallová z JAC Brno za 158 cm, které však skočila až na třetí pokus. Vítězkou okresního přeboru se stala Daniela Strouhalová z Atletiky Hustopeče, v celkových závodech Hustopečského skákání skončila šestá, skočila 154 cm.

První den uzavřeli starší žáci. První místo získal Patrik Vašíček z TJ TŽ Třinec za 180 cm, druhý byl Eliáš Urban z BYAC Brno za 175 cm a bronz se na krku houpe Adamu Novosadovi z AK Zlín opět za výšku 175 cm, skočil ji ovšem až na druhý pokus. Okresním přeborníkem se stal Přemysl Filípek z Atletiky Brno s 155 cm, celkově skončil na půleném osmém místě.