Hustopečské skákání
v češtině in English
20. ročník Hustopečského skákání 24. a 26. ledna, Memoriál Mileny Hübnerové

Currently

Williamse, Harrise a Kašpárkovou přijala starostka

23.1.2015

Trojici atletických hvězd Hustopečského skákání Američany Jesse Williamse a Jamese Harrise a ambasadorku mítinku trojskokanku Šárku Kašpárkovou dnes jednu hodinu po poledni oficiálně přijala na radnici starostka města Hana Potměšilová.

V obřadní síni jim přiblížila historii města i jeho zajímavosti a předala pro město typické dárky – mandle a mandlovici. Výškaři měli také možnost ochutnat místní víno.

Jesse Williams dorazil až z Oregonu, který leží na západě USA, čekala ho tak náročná cesta přes celé spojené státy a poté přes oceán do Evropy. „Už jsem ale strávil dva tři dny v Holandsku, takže únava ze mě začíná opadat,“ informoval Williams. V posledních dvou letech měl zdravotní problémy s odrazovou nohou, teď už ale může skákat naplno. V Hustopečích je už podruhé. „Byl jsem tu už před dvěma lety a to jsem neskákal moc dobře, právě kvůli zdravotnímu stavu. Teď už jsem ale zdravý a chtěl bych si to co nejvíc užít a co nejvíc skočit,“ plánoval mistr světa 2011.

A skvělé výkony slibuje i James Harris, sportovec, který jako jediný na světě dosahuje špičkových výkonů jak ve skoku vysokém, tak v běhu, skáče až 232 cm a je mistrem světa 2013 z běžecké štafety na 4x400 m. „Na tuhle halovou sezónu jsem si vybral skok do výšky, tomu se budu věnovat, protože moje postava je příliš vysoká na halovou čtyřstovku. Chci tomu dát absolutní přednost. Ve skoku do výšky bych se chtěl kvalifikovat i na MS v Pekingu, které bude v létě. Díky běhu na 400 m možná víc vydržím oproti jiným skokanům,“ vysvětlil Harris, který přijel do Hustopečí z Floridy, a mile ho překvapila mírná zima.

Šárka Kašpárková zase prozradila, co si myslí o složení startovní listiny. „Myslím, že letos bude takové napětí, že startovní pole je tak vyrovnané, že se letos dopředu nedá tipovat vítěz,“ myslí si Kašpárková.

(Text a foto: Jana Rozková)

- - -

- - -

- - -

- - -